Zaśpiewali dla Św. Jana Pawła II

30 października w naszej parafii w związku z kolejną rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża odbył się koncert finałowy konkursu piosenki papieskiej pod hasłem “Śpiewamy ulubione pieśni i piosenki Św. Jana Pawła II”. 
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnicy przesyłali swoje nagrania z których to jury złożone z przedstawicieli wspólnot parafialnych  wyłoniło te finałowe. W koncercie finałowym, który miał miejsce w miejscowej świątyni wystąpiło 19 uczestników, prezentując na żywo swoje wykonania.
Konkurs podzielony był na dwie kategorie tj. solistów oraz zespoły. W kategorii solistów najlepszymi wykonawcami okazali się: Milena Konefał, która wykonała utwór “Błogosławieni, miłosierni”, Katarzyna Tomczyk z utworem “Tłumy serc” oraz Maja Durtka z utworem “Przyjacielem naszym bądź” . Wyróżnienia trafiły do Łucji Markowicz za wykonanie utworu “Abba Ojcze” oraz Wojciecha Wiśniewskiego za utwór “Barka”.
W kategorii zespołów najlepszymi okazali się: zespół “Malam” z utworem “Santo Subito“, zespół “Miriam” z utworem “Biały pielgrzym” oraz “Na drugi brzeg”. Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do zespołu “Anielskie Lolki” za wykonanie utworu “Lolek”.
Bezsprzecznie wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny i trudno było wybrać tych najlepszych wykonawców, albowiem zarówno dobór repertuaru, jak i jego aranżacja oraz interpretacja była wyjątkowa.     

Koncert ten był również doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom, młodzieży jak i dorosłym obecnym na tym wydarzeniu nauki Naszego Wielkiego Rodaka, stąd organizatorzy w formie krótkiego materiału filmowego przypomnieli zarówno moment ogłoszenia wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża, jak też jedne z najważniejszych słów jakie Jan Paweł II skierował do młodzieży na Westerplatte podczas kolejnej z pielgrzymek do Ojczyzny. 
Konkurs został zorganizowany przez Rycerzy Św. Jana Pawła II oraz Księdza Proboszcza Henryka Króla
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne Bóg zapłać za tak piękne przygotowanie do konkursu oraz wykonanie utworów !
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: