O nas

Owocem Misji Świętych jakie odbyły się we wrześniu 2020 r. w Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski była inicjatywa kilku mężczyzn, aby utworzyć wspólnotę  propagującą wartości katolickie i patriotyczne stawiając sobie za wzór osobę Wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II.
Dzięki przychylności Księdza Proboszcza Henryka Króla oraz władz Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, jak też pomocy Braci z istniejącej  Chorągwi w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 13 grudnia 2020 r. mimo wielu trudności wynikających z ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 została erygowana pierwsza w województwie podkarpackim Chorągiew, która  przyjęła nazwę Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie.
Jednocześnie była to druga w Diecezji Sandomierskiej Chorągiew Zakonu Jana Pawła II, natomiast 74 w Prowincji Polskiej.

Organizacja Zakonu Rycerzy Jana Pawła II opiera się o podstawową jednostkę ustrojową Kościoła jaką jest parafia w której Bracia Rycerze, którzy koncentrują w niej swe życie religijne tworzą Chorągiew. Wyższymi jednostkami organizacyjnymi Zakonu są: Komandoria organizująca życie Zakonu na terenie danej Diecezji oraz Prowincja Krajowa organizująca życie zakonu na terenie danego kraju. Na czele całego Zakonu stoi Generał Zakonu z Radą Generalną.
Chorągiew może utworzyć co najmniej sześciu Braci przy akceptacji proboszcza miejsca, który z urzędu będzie pełnił funkcję jej kapelana lub wyznaczy innego księdza do wypełnienia tej roli. Nazwa Chorągwi nosi nazwę patrona parafii. Każdą nową Chorągiew powołuje do życia Prowincjał lub Generał, od którego otrzymuje ona sztandar narodowy, którego pielęgnowanie i prezentowanie podczas uroczystości, jest jednym z głównych zadań Chorągwi. Członkowie Chorągwi, wybierają spośród siebie na roczną kadencję oficerów, będących władzą wykonawczą Chorągwi. Komandoria – tworzą ją wszystkie Chorągwie działające na terenie danej Diecezji, a na jej czele stoi wybierany na trzy lata Komandor, który jest odpowiedzialny za kontakty z Biskupem diecezjalnym i koordynowanie działań rycerstwa w danej diecezji. Prowincja Krajowa - tworzą ją wszystkie Komandorie. Na czele Prowincji stoi Prowincjał, którego na czteroletnią kadencję wybierają Komandorzy.

Inicjatywy

Film o patronie Rycerzy Św. Jana Pawła II

Dzieło zostało zrealizowane przez Braci z Chorągwi MBKP OMIPII w Nowej Dębie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie za zgodą i aprobatą Proboszcza i jednocześnie Kapelana Chorągwi Księdza Henryka Króla na chwałę Boga, Ojczyzny oraz pamięci Wielkiego Świętego Polaka!

Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny w każdy piątek o godz. 20:00 w Kaplicy Adoracji

Z inicjatywy Braci Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w każdy piątek o godz. 20:00 odbędzie się Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny.
Do udziału w modlitwie Bracia Rycerze zapraszają wszystkich chętnych!

Pomoc potrzebującym

Z inicjatywy Braci Zakonu Rycerzy Jana Pawła II oraz młodzieży Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Parafii MBKP odbyła się wielkopostna akcja "Pomoc Potrzebującym", która miała na celu wsparcie materialne osób. W ramach akcji były rozprowadzane kuferki z krówkami, z których dochód został w pełni przekazany na niezbędną pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten szczytny wielkopostny cel.

Promocja Chorągwi w naszej Parafii

Bracia Chorągwi Matki Bożej Królowej Polski Zakonu Rycerzy Jana Pawła II starają się również o aspekty promujące Wielkiego Patrona i Zakon.
Za tą przyczyną został zakupiony, uprzednio zaprojektowany przez Zacnego Brata Krzysztofa Gralika, okazały roll-up, który zaprezentowano po raz pierwszy podczas Nabożeństwa Maryjnego w pierwszą sobotę miesiąca lutego.

Reguła zakonu

REGUŁA ZAKONU RYCERZY JANA PAWŁA II CANON ORDINIS MILITIAE IOANNIS PAULI II

RYT ZAKONU

Zgodnie z punktem 60. Reguły Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, szczegóły porządku Mszy św., jak i zasady funkcjonowania Zakonu reguluje Ceremoniał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, ustalony przez właściwy zespół i zatwierdzony przez Generała.Rycerze zawsze podporządkowują się porządkowi celebrowania Mszy św., wyznaczonego przez Celebranta.

TEKSTY MODLITW

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

PRZYDATNE APLIKACJE
Biblia Audio
Superprodukcja
Modlitwa w drodze
Katechizm
Kościoła Katolickiego
Rachunek
sumienia
Faustyna.pl
Modlitewnik katolicki
Cytaty JP2
Różaniec Święty
Centrum Jana Pawła II
OMIPII
Adoptuj Życie

Dziękujemy za kontakt! Twoja wiadomość została wysłana.
Wysyłanie nie powiodło się. Sprawdź poprawność formularza.

Siedziba Chorągwi:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Matki Bożej Królowej Polski

ul. ks. Piotra Skargi 2
39-460 Nowa Dęba

Chcesz wstąpić w nasze szeregi?
Wypełnij formularz (powyżej ) lub zadzwoń: