XXXI Niedziela zwykła 30.10.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. jak w niedzielę bez Mszy św. o godz. 12.00, która zostanie odprawiona na cmentarzu.
  •  środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św.  o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  • piątek św. Karola Boromeusza.

Dziś przeżywamy Uroczystość Poświęcenia naszej świątyni. Dziękujemy Bogu i wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym ta świątynia powstała i została zagospodarowana wewnątrz i na zewnątrz. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi obfitymi łaskami. Szczególne podziękowania tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary i pomagali przy pracach w kościele.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Konopnickiej i Zielonej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Małej i Spółdzielczej – domy.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i  osobistych.

Od godz. 7.30  odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w I piątek od godziny 9.00.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla uczniów klas 6-8 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Dziś po wieczornej Mszy Św. uroczysty koncert z pośród najlepszych wykonawców, którzy zostali wyłonieni przez jury z konkursu ulubionych pieśni i piosenek  o św. Janie Pawle II. Warto przyjść i zobaczyć młode talenty w kategorii Soliści i Zespoły.

7. Przez cały miesiąc listopad w każdą niedzielę będziemy odmawiali różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona zmarłych z kartek wypominkowych. Msze święte za zmarłych, których wypisaliśmy w wypominkach będą odprawione w listopadzie w środy  o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 10.30.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś. p. Elżbieta Łuczak i Józef Bańka. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.