XXX Niedziela zwykła 23.10.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek w naszej diecezji św. Jana Pawła II,
  • w piątek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Msza św. i procesja na cmentarzu będzie o godz. 12.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 3 ze wszystkich klatek i ul. Spółdzielczej z obydwu bloków a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Konopnickiej i Zielonej.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w ostatnim czasie przy pracach w kościele a było ich wiele, nich Bóg Wam wynagrodzi obfitymi łaskami, Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Uroczysty koncert z pośród najlepszych wykonawców, którzy zostaną wyłonieni przez jury z konkursu ulubionych pieśni i piosenek  o św. Janie Pawle II odbędzie się w naszej świątyni w dniu 30 października po wieczornej Mszy Św.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać z koszyka koło relikwi. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św. w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały miesiąc listopad po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. Jeśli ktoś chce na konkretny dzień prosimy zaznaczyć to na kartce z wyprzedzeniem jednego tygodnia. Kartki wypominkowe składamy do skarbony przy  chrzcielnicy.

8. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów organizuje zbiórkę starej, zniszczonej, niekompletnej srebrnej biżuterii a także monety, banknoty z całego świata aktualne i wycofane z obiegu. Te dary zostaną przeznaczone na budowę studni w Czadzie. Zbiórka potrwa do końca października i zostawiamy te rzeczy w koszyku pod chrzcielnicą. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Od listopada planujemy rozpoczęcie zajęć szachowych dla dzieci i młodzieży w ramach parafialnej szkółki szachowej. Zajęcia odbywałyby się raz w tygodniu w salce na plebani. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na nr tel. 539434615 lub poprzez profil FB naszej parafii. 

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Anna Urbanik i Leszek Żmuda. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.