V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro święto św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy,
  • we czwartek – św. Atanazego,
  • w piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Prosimy wcześniej przygotować chorągwie, obraz i figurę MB oraz baldachim do procesji.

W tym dniu można zyskać odpust zupełny czyli darowanie kar doczesnych jeśli spełnimy warunki m.in. stan łaski , dlatego prosimy skorzystać z sakramentu pokuty.

Pamiętajmy o wywieszeniu w tych dniach flag narodowych i maryjnych. W sobotę św. Floriana – Patrona Strażaków, pamiętajmy w modlitwach o naszych strażakach.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szpitalnej, Piwnej i P. Skargi a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Sosnowej i Witosa.

3. W środę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.00.

4. Dziękujemy Róży Wspomożenia Wiernych za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy do wtorku tę samą Różę o poprowadzenie różańca.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu – jest to jednocześnie wigilia Uroczystości odpustowej.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Mszami św. z racji na Uroczystość odpustową.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 w intencji naszej Ojczyzny, zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

7. Tradycyjnie 1 maja Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu zaprasza na Dzień Otwartej Furty. Początek o godzinie 10.30.