VI Niedziela Wielkanocna-05.05.2024r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,
  • w środę Uroczystość św. Stanisława Biskupa Męczennika – Głównego Patrona Polski.

W niedzielę 12 maja procesja modlitewna ulicami naszego miasta po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje. W te dni po Mszy św. będziemy wychodzić z procesją wokół kościoła śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych prosząc Boga o jak największe plony w tym roku.

W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Sosnowej i Witosa a w tym tygodniu zapraszamy Rodziców dzieci, które przystąpią w niedzielę do I Komunii św.

3. Spowiedź dla dzieci, które przystąpią do I komunii św. i ich rodzin odbędzie się w piątek o godz. 16.30, wcześniej w poniedziałek próba o godz. 16.15 a uroczystość przejęcia po raz pierwszy Jezusa odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.

Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 19 maja o godz. 12.00 – próba dla tych dzieci klas czwartych we czwartek o godz. 16.15.

4. Spotkanie dla klas ósmych odbędzie się we wtorek i czwartek o godz. 18.00 – Msza św. następnie próba a dla klas szóstych w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo i później Msza św.

5. Jubileuszowa 100 Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 19 maja. Zapisy do 10 maja u Pani Barbary Moskalewicz, można telefonicznie 518 618 209. Szczegóły w gablocie.

6. Bezpłatne badanie wzroku jak co roku w OPTO- BUS, parking przy Ośrodku Pomocy Społecznej we czwartek 6 czerwca w godz. 16.30 do 18.00. Szczegóły w gablocie.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś p. Janina Karkut. Módlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.