Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024r.

1. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! To jest najważniejsza wiadomość dnia dzisiejszego i każdego kolejnego dnia naszego życia. Ona nadaje sens wszystkiemu, co dzieje się na ziemi. Życzymy wszystkim, aby ta prawda przenikała naszą codzienność i była dla nas źródłem prawdziwej radości i pokoju. Niech Jezus Zmartwychwstały będzie naszą mocą do pokonywania wszelkich trudności i lęków. Jezu Zmartwychwstały przymnóż nam wiary, nadziei i miłości.  Szczęść Boże w świętowaniu tych wielkich tajemnic, których jako ludzie wierzący jesteśmy świadkami.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę.

Przez cały tydzień przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, jest to jedno wielkie święto, dlatego niech to będzie widoczne w naszym życiu przez obecność na Eucharystii.

Od Wielkiego Piątku trwamy również w nowennie do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego, które od lat jest obchodzone w II Niedzielę Wielkanocną. Jezus obiecuje wielkie łaski w tych dniach   a szczególnie  w samo święto.

Za tydzień  o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich  do kościoła  na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać Ks. Piotrowi oraz wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję Ks. Łukaszowi za przygotowanie Liturgii i przeprowadzenie. Dziękujemy Braciom Strażakom za czuwanie przy Bożym Grobie w piątek i w sobotę. Bóg zapłać Ministrantom, asyście oraz scholii za posługę w czasie Uroczystości.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się  do właściwego przeżycia Liturgii Wielkiego Tygodnia.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Konopnickiej i Zielonej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Małej i Spółdzielczej – domy.

4. Świąteczna prasa katolicka do nabycia na stoliku.                            

5. Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.

6. Z poniedziałku wielkanocnego ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL.

7. Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Różańcowej.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Ks. Proboszcz chorych będzie odwiedzał w najbliższy wtorek od godz. 9.00.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Dni Kultury Chrześcijańskiej Diecezji Sandomierskiej odbędą się od 2. 04. do 14. 04. Zachęcamy chętnych do wzięcia udziału, szczegóły na plakacie w gablocie.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli ś. p. Anatol Żmuda, Robert Wołosz, Małgorzata Kozioł i Zygmunt Workowicz. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.