Niedziela Palmowa 24.03.2024r.

1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień. To w Nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla człowieka. Trzeba nam czynić refleksję nad naszym życiem i ostatecznym przeznaczeniem. Będzie nam w tym pomagała bardzo uroczysta i zawierająca szczególną treść Liturgia Wielkiego Tygodnia. Wielki Tydzień winniśmy przeżywać w stanie łaski, aby zyskać liczne dary, które Bóg dla nas przygotował. Jeśli ktoś z ważnych przyczyn nie był jeszcze u spowiedzi to będziemy w miarę możliwości spowiadać pół godziny przed Mszą św. lub po Mszy św.

O godzinie 18.00 zapraszamy na film” Pasja” do salki na plebani.

2. Zapraszamy w tym tygodniu do adoracji poszczególne rejony i wspólnoty składające się na całą parafię.

W Wielki Czwartek od 19.30 do 22.00 adoracja w Ciemnicy – czuwanie modlitewne młodzieży,  przygotowujących się do sakramentu bierzmowania    i   wszystkich wspólnot istniejących w parafii.

W wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od 8.00 do 12.00 – mieszkańcy z ul. Ks. Łagockiego, Szpitalnej, Skargi, Piwnej, Sosnowej, Witosa, Zybury, Stawowej, Jagodowej, Wojska Polskiego, Krótkiej, Krętej, Kruczej, Sowiej, Górskiej, Radosnej, Podgórza, Sienkiewicza, Olchowej, Tetmajera, Orkana, Słonecznej, Robotniczej, Cichej, Krótkiej, Bocznej, Kolejowej, Dębowa, Nadole, Zarzecze, Stalowskiej.

od 12.00  – do 17.00 – mieszkańcy z ul. Kościuszki, ze Szkolnej, Żeromskiego, Spółdzielczej, Korczaka, Zielonej, Konopnickiej, Małej, Willowej, Spacerowej, Wczasowej, Kilińskiego, Jana Pawła II, Ks. Wolanina.

od 20.00 do 24.00 adoracja przy Bożym Grobie – czuwanie modlitewne młodzieży, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i  wszystkich wspólnot istniejących w parafii.

 W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie od 8.00 do 12.00 mieszkańcy z ul. Kościuszki, z ul. Szkolnej, Żeromskiego, Spółdzielczej, Korczaka, Zielonej, Konopnickiej, Małej, Willowej, Spacerowej, Wczasowej, Kilińskiego, Jana Pawła II, Ks. Wolanina.

–  od 12.00 do 18.00 – mieszkańcy z ul. Ks. Łagockiego, Szpitalnej, Skargi, Piwnej, Sosnowej, Witosa, Zybury, Stawowej, Jagodowej, Wojska Polskiego, Krótkiej, Krętej, Kruczej, Sowiej, Górskiej, Radosnej, Podgórza, Sienkiewicza, Olchowej, Tetmajera, Orkana, Słonecznej, Robotniczej, Cichej, Krótkiej, Bocznej, Kolejowej, Dębowa, Nadole, Zarzecze, Stalowskiej.

 Jeśli ktoś nie może w tych godzinach, może przyjść w innych, ważne, aby być w tych dniach na adoracji.

Ze względu na Uroczystości w kościele w  Kaplicy Adoracji od czwartku do niedzieli nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie sakramentu kapłaństwa  i Eucharystii. Następnie  przeniesienie i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00. 

W Wielki Piątek od godz. 8.00 adorujemy Jezusa w Ciemnicy do Liturgii Wielkiego Piątku, która rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 17.30 a następnie Liturgia Słowa, Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Jezusa do Grobu, gdzie będziemy czuwać na modlitwie do godz. 24.00. Ofiary złożone w Wielki Piątek będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli od mięsa i 3 posiłki na dzień w tym 2 nie do syta.

W wielką Sobotę adorujemy Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 8.00  aż do Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 19.00 i złoży się   na nią Liturgia Światła, Liturgia Słowa Bożego, Liturgia Chrzcielna i Eucharystia, która już zapowiada Zmartwychwstanie. Przychodzimy ze świecami najlepiej  od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

Do południa będzie poświęcenie pokarmów na stół świąteczny w kościele od 9.00 do 12.00 co pół godziny i o godz. 14.30.                  

W Niedzielę Zmartwychwstania Jezusa  o godz. 6.00 we –  Rezurekcja   z procesją wokół kościoła. Przygotujmy odpowiednio wcześniej do procesji Krzyż, chorągwie, obrazy i baldachim. Nie będzie Mszy św.   o godz. 7.30.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Spółdzielczej 1a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Konopnickiej i Zielonej.

Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na cele dekoracyjne  i kwiaty do Grobu Pańskiego Różom Różańcowym i osobom indywidualnym.

4. Prasa katolicka świąteczna do nabycia na stoliku. Są jeszcze baranki wielkanocne, gdyby ktoś nie miał.

5. Chorych przed świętami odwiedzimy w środę 27 marca, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie przystępują co miesiąc .

6. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.
Pragnę – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia,  by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego.  A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego (…). W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz. W każdym dniu najlepiej o godz. 15.00 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przypisane do danego dnia.

7. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Niepokalanej.

8. Przypominamy o pielgrzymce na Jasną Górę 6 IV. Zapisy u Pani Edyty Jurasz lub w zakrystii.