PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA

– Jak będzie wyglądało moje życie, czy będę mógł przeżyć je tak jak Św. Jan Paweł II – to zależy od odpowiedzi na pytanie: „Kim ma być dla mnie Jezus?” – te słowa ks. Henryka Króla zakończyły Parafialną Drogę Krzyżową, która w piątek 22 marca 2024 r. przeszła ulicami naszej parafii.

Myślą przewodnią Parafialnej Drogi Krzyżowej było oddanie Jezusowi Chrystusowi całego swojego życia przez Św. Jana Pawła II. Nabożeństwo rozpoczęło się przed kościołem, a zakończyło Mszą Św.  Rozważania były silnie osadzone w historii życia Św. Jana Pawła II, a licznie zgromadzeni parafianie mogli choć na chwilę przypomnieć sobie i zgłębić trud dążenia do świętości Naszego Wielkiego Polaka poprzez “Jego własny Krzyż.   

“Każdy z nas w tej Drodze Krzyżowej ma jakiś krzyż, który czasami trudno unieść, stąd ta droga niech będzie wyrazem ufności Bogu w Jego wielkie miłosierdzie a jednocześnie rozpoczęciem obchodów uroczystości Wielkiego Tygodnia” – tymi słowami Proboszcz Parafii zachęcił uczestników do jeszcze wytrwalszego zgłębiania nauczania Jezusa Chrystusa i Jego wielkiej ofiary jaką oddał za nasze grzechy.    

Jednocześnie składamy wyrazy wdzięczności wszystkim osobom za pomoc w organizacji wydarzenia w szczególności OSP Nowa Dęba , Schola “Miriam”, a nade wszystko Parafianom za ich liczny udział i wspólną modlitwę.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć dostępnej na profilu FB Parafii – kliknij TUTAJ.