IV Niedziela Adwentu 24.12.2023r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • dziś przeżywamy wigilię Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień w każdym roku, kiedy w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołu, aby spożyć uroczystą wieczerzę, wcześniej modląc się i składając sobie życzenia. Zachowajmy trzeźwość w tym dniu. Jutro – Uroczystość Bożego Narodzenia – Pasterka o godz. 24.00 – taca  przeznaczona będzie na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia,   pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
  • we wtorek święto św. Szczepana – taca z tego dnia będzie przeznaczona WSD w Sandomierzu,
  • w środę św. Jana Apostoła,
  • we czwartek św.  Młodzianków męczenników,
  • w niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.  W tym dniu będziemy w parafii przeżywać dzień modlitw za małżeństwa i rodziny, na każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie do świątyni obydwojga małżonków. 

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 10 a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 11 z I i II klatki. 

3. Zachęcamy do wzięcia udziału w Duchowej Adopcji Małżeństwa Zagrożonego Rozpadem. Osoba, które podejmie tę modlitwę zobowiązuje się do codziennego odmawiania specjalnej modlitwy oraz dziesiątka różańca w intencji uratowania małżeństwa znanego osobiście lub znanego Panu Bogu. Modlitwa ta potrwa od 31 grudnia do 19 marca. Deklaracje przystąpienia oraz obrazki z modlitwą znajdują na stoliku z tyłu kościoła.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP.

5. W niedzielę ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym żegnamy stary rok dziękując Bogu za łaski otrzymane a jednocześnie przepraszając Go za popełnione grzechy. Dlatego po Mszy św. o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne zakończone błogosławieństwem. W tym dniu będzie również sprawozdanie ze spraw duszpasterskich i materialnych. 

Kaplica Adoracji będzie otwarta do godz. 24.00, aby dać możliwość wiernym do powitania Nowego Roku w tym miejscu. 

6. Caritas Diecezji Sandomierskiej zachęca do udziału w Orszaku Trzech Króli, podczas którego będzie można przekazać dary tj. środki pielęgnacyjne, higieny i czystości ( pampersy, ręczniki papierowe, płyny do mycia podłóg, płyny do mycia naczyń, proszki do prania, mydło papier toaletowy)które zostaną przekazane dla Domu im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Tarnobrzegu. Dary przynosimy od 02 do 7 stycznia do salki na plebanii. W tym roku Orszak organizuje Parafia Podwyższenia Krzyża. 

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy się włączyli w akcję “PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Dary zostały przekazane w dniu 22.12.2023 r. do Katolickiej Placówki Wychowawczej “Nasz Dom” w Widełce k/Kolbuszowej prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła. Siostrą przełożoną tej Placówki jest Siostra Dolores. Siostry i podopieczni wyrażają wdzięczność darczyńcom. Szczegóły na profilu FB parafii – kliknij TUTAJ.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w prace przy dekoracji świątyni na te święta. Niech Bóg Wam wynagrodzi poświęcony czas obfitymi łaskami.

8. We czwartek rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Kapłan nawiedza rodziny w imieniu Boga przynosząc Jego błogosławieństwo.

Prosimy, by w tym czasie w domu byli wszyscy domownicy zgromadzeni na wspólną modlitwę a później rozmowę. Prosimy o zabezpieczenie w tym czasie zwierząt, aby nie przeszkadzały.  Na stole przykrytym obrusem przygotowujemy krzyż, świece, i wodę święconą z kropidełkiem. Wodę można zabrać z kościoła. Każda rodzina otrzyma folderek i pamiątkowy obrazek.  Dobrowolne ofiary z racji kolędy prosimy składać tak jak dotychczas na tacę. Jeśli ktoś nie chodzi do kościoła, bo nie może z przyczyn zdrowotnych lub innych, może to uczynić w domu. W tym roku z ofiar kolędowych pragniemy zmienić kształt wieży na kościele a jednocześnie uszczelnić po nią dach, który przecieka.

Wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00 od poniedziałku do piątku, w soboty od 9.00.

Porządek wizyty będzie następujący:

Czwartek 28 XII

Ul. Szkolna 1

Ul. Szkolna 2

Piątek 29 XII

Ul. Szkolna 3 i ul. Żeromskiego

Ul. Jana Pawła – 36

Sobota 30 XII

Ul. Ks. Łagockiego – od ronda  po obydwu stronach, ul. Radosna, ul. Podgórze, Kręta, Górska, Sowia, Krucza.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś p. Stanisław Wilk. Módlmy się w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.