III Niedziela Adwentu 17.12.2023r.

1. W tym roku w niedzielę przypada wigilia Bożego Narodzenia. Do południa Msze św. jak zwykle, ze względu na wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

 Spowiedź Adwentowa odbędzie się we czwartek  21 grudnia w godzinach od 10 – 12 i od 18.30  – 20.30

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 10.

3. Transmisja Mszy św. na żywo z naszej świątyni w dni powszednie będzie o godz. 18.00 a w niedziele i uroczystości o godz. 9.00.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej z Lourdes.

5. Od 29 grudnia w kinach można obejrzeć film „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. To fabularna produkcja o francuskich katolikach, którzy w czasach krwawego terroru Rewolucji Francuskiej wzniecili wielkie ludowe powstanie w obronie wiary i Kościoła.

6. Zwracamy się do wiernych w imieniu Agnieszki i Daniela Dymińskich, rodziców zaginionego Krzysztofa. 

Od kilku miesięcy poszukujemy zaginionego Krzysztofa Dymińskiego, lat 16. Wyszedł z domu 27.05.23 roku. Krzysztof może w tym momencie przebywać w każdym miejscu na terenie całej Polski. Szczegóły na stronie – kliknij TUTAJ. Informacje dostępne również na oficjalnej stronie dotyczącej poszukiwanego Krzysztofa Dymińskiego – kliknij TUTAJ. 

7. W tym roku w okresie adwentu nasza parafia włącza się tak jak przed rokiem w akcję PACZUSZKA DLA MALUSZKA. Przy chrzcielnicy znajduje się choinka na której są bombki zawierające podstawowe informacje związane z formą pomocy.  Więcej informacji na stronie parafialnej. Akcja trwa do 22 grudnia.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszły ś p. Krystyna Strojek i Jadwiga Garncarczyk. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.