XXXII Niedziela zwykła 12.11.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
  • w piątek św. Elżbiety Węgierskiej,
  • w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Za tydzień zbiórka do skarbony na ten cel dla kościoła na Bliskim Wschodzie, gdzie trwa wojna.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 5 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 6.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy gościć w naszej wspólnocie Chór Parafialny i Scholę z Parafii Sobów. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert Patriotyczny – zapraszamy do wspólnego udziału w tych duchowych przeżyciach.

4. W piątek po Mszy św. – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej.

5. W naszej Diecezji zostało wznowione Duszpasterstwo Akademickie. Dla wszystkich studentów, którzy chcieliby skorzystać, spotkania będą się odbywać w Tarnobrzegu w kościele św. Barbary. Szczegóły ukażą się na stronie tej Parafii.

6. Dziękujemy Róży św. Wojciecha za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Królowej Polski.

7. Wartościowe czasopismo „Trwajcie w miłości” dla młodych, narzeczonych, małżeństw, poszukujących możemy zaprenumerować. Szczegóły w gablocie na plakacie.

8. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 2 grudnia. Zapisy w zakrystii. Cena 110zł.

9. We czwartek 16 listopada o godz. 17.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury odbędzie się Spotkanie Edukacyjne Kampania: „Zrób coś dla zdrowia”. Szczegóły na ten temat na ulotkach na stoliku i na plakacie w gablocie.

10. SOK zaprasza na prelekcję P. Jacka Kotuli – Liban – Ojczyzna św. Charbela. Prelekcja odbędzie się 14 listopada o godz. 17.30 w Sali Kameralnej.