XXXI Niedziela zwykła 05.11.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we czwartek święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • w piątek św. Leona,
  • w sobotę św. Marcina. Jest to jednocześnie kolejna rocznica odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę w Parafii Podwyższenia Krzyża o godz. 10.00, w naszej świątyni będziemy modlić się o godz. 18.00

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 5 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 5 z III i IV klatki.

3. Dziś gościmy w naszej wspólnocie Rektora WSD w Sandomierzu wraz z klerykiem w ramach niedzieli powołaniowej. Po Mszach św. zapraszamy młodzież i dzieci a także dorosłych na krótkie spotkanie.

4. W piątek po Mszy św. – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy szóstej.

5. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować peregrynację Obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Jesteśmy przekonani, że Matka Boża wyprosiła w czasie pobytu w naszej wspólnocie wiele łask dla wszystkich Parafian a szczególnie dla tych, którzy nie byli obojętni, ale włączyli się czynnie w modlitwy. Niech Bóg wszystkim obficie to wynagrodzi.

6. W tym tygodniu zapraszamy do kontynowania odmawiania różańca Różę św. Wojciecha. Różaniec będzie odmawiany bez mikrofonu, aby nie zagłuszać tych, którzy w tym czasie będą się spowiadać.

7. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach w dni powszednie po Mszy św., w niedzielę o godz. 16.00. Zostaną odprawione również Msze św. w środy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 10.30.

Od 1 listopada do 8 możemy zyskiwać odpusty zupełne i ofiarować je za zmarłych. Dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby spełnić zwykłe warunki dotyczące odpustu.

8. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 2 grudnia. Zapisy w zakrystii. Cena 110zł.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś. p. Małgorzata Barnaś. Módlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.