XXX Niedziela zwykła 29.10.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. jak w każdą niedzielę bez Mszy św. o godz. 12.00, która zostanie odprawiona na cmentarzu. Po zakończeniu Eucharystii wyruszymy w procesji na cmentarzu do 5 stacji modląc się za zmarłych.
  • we czwartek  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  • w sobotę św. Karola Boromeusza.

Dziś przeżywamy Uroczystość poświęcenia naszej świątyni. Dziękujemy Bogu za wszystkich budowniczych tej świątyni, tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego kościoła – modlili się, pracowali przy budowie i składali ofiary. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi obfitymi łaskami a zmarłych przyjmie do  chwały nieba.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 4 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 5 z I i II klatki.

3. Formularze do wypisywania imion zmarłych i skrzynka do wkładania ich znajdują się przy chrzcielnicy. Jeśli ktoś pragnie, by jego bliscy byli wyczytani w danym dniu, to zaznaczamy na kartce datę i przynosimy z tygodniowym wyprzedzeniem.

4. W piątek po Mszy św. adoracja dla kandydatów do bierzmowania od klasy szóstej. Po adoracji spotkanie dla klas ósmych.

5. Wczoraj rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie peregrynację Obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie Panią Anetę Ciężarek, która jest koordynatorką peregrynacji tego obrazu. Po Mszy św. podzieli się z nami swoim świadectwem, co daje naszej Ojczyźnie ta peregrynacja. Dziękujemy Jej, że możemy gościć w naszej wspólnocie Matkę Bożą w tym Wizerunku. Codziennie na czas peregrynacji będzie możliwość osobistej modlitwy po Mszy św. wieczornej kościół będzie otwarty do godziny 21.00. O godzinie 20.30 będzie wspólny różaniec  zakończony Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy wszystkich do wykorzystania tego czasu Nawiedzenia, pozwólmy, aby nasza Matka przemówiła do nas, wsłuchajmy się w Jej głos.

Z tyłu kościoła możemy nabyć różne pamiątki związane z tym wydarzeniem.

W poniedziałek obraz zostanie przekazany Parafii Podwyższenia Krzyża i wróci do nas w środę po Mszy św.  W te dni nie będzie modlitw w kościele po Mszy św. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00, Matka Boża zostanie pożegnana wcześniej zawierzymy Jej naszą Parafię i nasze rodziny. Zachęcamy do licznego udziału w tym dniu.

6. Od czwartku zapraszamy do odmawiania różańca Różę św. Wojciecha.

7. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach w dni powszednie po Mszy św., w niedzielę o godz. 16.00. Zostaną odprawione również Msze św. w środy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 10.30.

Od 1 listopada do 8 możemy zyskiwać odpusty zupełne i ofiarować je za zmarłych. Dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby spełnić zwykłe warunki dotyczące odpustu.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencji naszej Ojczyzny.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Wszyscy księża odwiedzą chorych wyjątkowo w najbliższy piątek od godz. 9.00.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie Rektora WSD w Sandomierzu wraz z klerykiem w ramach niedzieli powołaniowej. Po Mszach św. zapraszamy młodzież i dzieci a także dorosłych na krótkie spotkanie.