XXIX Niedziela zwykła 22.10.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę św. Jana Pawła II,
  • w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach różnych zakątkach ziemi.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 3 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 4.

3. Formularze do wypisywania imion zmarłych i skrzynka do wkładania ich znajdują się przy chrzcielnicy. Jeśli ktoś pragnie, by jego bliscy byli wyczytani w danym dniu, to zaznaczamy na kartce datę i przynosimy z tygodniowym wyprzedzeniem.

4. W piątek po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania od klasy szóstej.

5. W sobotę 28 X rozpoczniemy w naszej wspólnocie peregrynację Obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. O godzinie 16.30 zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej procesji Maryjnej z Kościoła Podwyższenia Krzyża – możemy zabrać ze sobą lampiony, następnie ok godz.17.15 powitamy Matkę Bożą w naszej świątyni i rozpoczniemy różaniec. Codziennie na czas peregrynacji będzie możliwość osobistej modlitwy po Mszy św. wieczornej kościół będzie otwarty do godziny 21.00. O godzinie 20.30 będzie wspólny różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Z soboty na niedzielę Adoracja nocna będzie w kościele. Zapraszamy poszczególne wspólnoty działające przy parafii do Adoracji według wyznaczonych godzin lub w innym czasie. Pozostałych Parafianom zostawiamy dowolną godzinę. Wykorzystajmy ten czas maksymalnie na modlitwę za nasze rodziny, parafię i naszą Ojczyznę. Porządek Adoracji znajduje się w gablocie i na stronie parafialnej TUTAJ.

6. Zachęcamy do codziennego różańca wszystkich Parafian a szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

Dzieci, które chodziły na różaniec i zbierały naklejki prosimy o przyniesienie książeczek w następną niedzielę na różaniec. Prosimy podpisać te książeczki i która klasa. W ostatni dzień października zostaną wynagrodzeni najwytrwalsi.

7. Z racji niedzieli misyjnej Rycerze Św. Jana Pawła II Wielkiego przygotowali baner na którym znajdują się zdjęcia dzieci z Kamerunu adoptowane przez naszych parafian podczas ostatniej akcji “Adopcji Serca na odległość”. Łącznie w naszej parafii zostało adoptowanych 12 dzieci z tego 11 Kamerunu i 1 z Wysp Zielonego Przylądka. Warto przypomnieć, że taka adopcja wiąże się z opieką duchową, czyli modlitewną i materialną nad konkretnym dzieckiem. Roczny koszt utrzymania dzieci z biednych regionów świata to kwota ok. 300 zł, która jest w pełni przeznaczona na dożywianie, naukę i ochronę zdrowia. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to dzieło cały czas jest taka możliwość. Dziecko mogą adoptować zarówno osoby indywidualne, jak i grupa osób. W tym celu prosimy o kontakt z Rycerzami Św. Jana Pawła II, którzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji.