XXVIII Niedziela zwykła 15.10.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Jadwigi Śląskiej,
  • we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego,
  • w środę święto św. Łukasza Ew. – jest to Patron Służby Zdrowia i naszego Ks. Łukasza, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na Mszy św. o godz. 18.00,
  • w piątek św. Jana Kantego.

Dziś z racji Dnia Papieskiego możemy złożyć do skarbony dobrowolne ofiary przeznaczone na stypendia dla młodzieży zdolnej a biednej na dalsze kształcenie.

Przypominamy dziś wszystkim o obowiązku wzięcia udziału w Wyborach Parlamentarnych i Referendum. W ten sposób bierzemy odpowiedzialność za przyszłość naszej Ojczyzny.

Dziś przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Módlmy się za tych, którzy utracili takie dziecko i cierpią z tego powodu.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 3 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 3 z III i IV klatki.

3. Formularze do wypisywania imion zmarłych znajdują się na stoliku. Następnie po wypisaniu wkładamy je do skarbony z napisem Wypominki. Jeśli ktoś pragnie, by jego bliscy byli wyczytani w danym dniu, to zaznaczamy na kartce datę i przynosimy z tygodniowym wyprzedzeniem.

4. W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na Misje.

5. W piątek po Mszy św. spotkanie dla uczniów klas siódmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

6. W sobotę 28 X rozpoczniemy w naszej wspólnocie peregrynację Obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Szczegóły będą podane bliżej tego dnia.