XXVII Niedziela zwykła 08.10.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro bł. Wincentego Kadłubka – Patrona naszej Diecezji,
  • w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.

Za tydzień kolejny raz będziemy przeżywać Dzień Papieski. Do skarbony będą zbierane dobrowolne ofiary przeznaczone na stypendia dla młodzieży zdolnej a biednej na dalsze kształcenie.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy na ulice naszego miasta z procesją różańcową za Ojczyznę łącząc się z innymi parafiami w całej Polsce.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 2 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 3 z I i II klatki.

3. Można zobaczyć odnowione 10 tajemnic różańcowych na zewnątrz kościoła. Następne będą sukcesywnie odnawiane. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel i na inne prace, które zostały wykonane.

4. Modlitwa różańcowa przez cały miesiąc październik codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W poszczególne dni miesiąca będą odmawiały grupy i wspólnoty. Codziennie trzeci dziesiątek będą odmawiały dzieci obecne w kościele. Porządek jest wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej.

5. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania z programu „Czyste Powietrze” i innych. Spotkanie odbędzie się we czwartek o godz. 18.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Na ekranach kin od 13 X można obejrzeć film” Oblicze Jezusa”- piękny i głęboki, którego twórcy prowadzą widza na spotkanie z Jezusem przed cudowne wizerunki.

7. W piątek po Mszy św. spotkanie dla uczniów klas szóstych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

8. Przypominamy wszystkim że spowiedź w niedziele i uroczystości dla osób, które chcą skorzystać z tego sakramentu będzie przed Mszami świętymi. Decyzja taka jest podjęta ze względu na prośby wiernych, aby w ciszy można było się spokojnie wyspowiadać.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś p. Józef Działowski. Módlmy się w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.