XXVI Niedziela zwykła 01.10.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Aniołów Stróżów,
  • w środę św. Franciszka,
  • we czwartek św. Faustyny,
  • w sobotę NMP Różańcowej – w tym dniu odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców dla uczniów klasy trzeciej.

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy młodzież od klasy 6-8 na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

Po adoracji spotkanie formacyjne dla uczniów klas ósmych.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy na ulice naszego miasta z procesją różańcową za Ojczyznę łącząc się z innymi parafiami w całej Polsce.

2. W sobotę 14 X Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Jana Pawła II i do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik wszystkich należących do Margaretek.

3. W dniu 7 X pielgrzymka diecezjalna Kół Żywego Różańca do Włostowa – wyjazd o godz. 8.00 z parkingu a 8 X zakończenie roku bł. Wincentego w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych Uroczystościach. Zapisy w zakrystii.

4. Dziękujemy Róży św. Stanisława za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 2 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 2 z III i IV klatki.

6. Dziś rozpoczynamy modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W poszczególne dni miesiąca będą odmawiały grupy i wspólnoty. Codziennie trzeci dziesiątek będą odmawiały dzieci obecne w kościele. Porządek jest wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej. Grupa wyznaczona przychodzi do pierwszej ławki i prowadzi przez mikrofon. Jeśli nie ma wystarczającej ilości osób, mogą podejść inne osoby do odmawiania. Prosimy, by grupy wyznaczone odpowiedzialnie podeszły do tej modlitwy. Jutro dzieci otrzymają książeczki i każdego dnia będą otrzymywały naklejki. Na koniec października osoby, które będą najwięcej razy na różańcu otrzymają nagrody.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencji naszej Ojczyzny.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Ks. Proboszcz chorych będzie odwiedzał w najbliższy piątek od godz. 9.00.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

W każdą I sobotę miesiąca począwszy od listopada różaniec będzie odmawiany przez dzieci przygotowujące się do I komunii św. na przemian z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

8. Informujemy Parafian, że od następnej niedzieli spowiedź dla osób, które będą potrzebowały skorzystać z tego sakramentu będzie przed Mszami świętymi. Decyzja taka jest podjęta ze względu na prośby wiernych, aby w ciszy można było się spokojnie wyspowiadać. Tak samo prosimy w dni powszednie i I piątki miesiąca, osoby, które pragną skorzystać z sakramentu pokuty, aby przychodziły wcześniej przed Mszą św.

Odmawianie różańca przez Róże przed Mszą św. od listopada będzie bez używania mikrofonu.