XXV Niedziela zwykła 24.09.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę św. Wincentego a Paulo,
  • we czwartek św. Wacława,
  • w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  • w sobotę św. Hieronima.

W najbliższy piątek po Mszy św. wieczorem odbędzie się spotkanie rodziców w ramach przygotowań do przyjęcia I Komunii św. i sakramentu bierzmowania.

2. W dniach 7-8 października organizowana jest w wielu parafiach w Polsce procesja różańcowa za Ojczyznę. Nasza wspólnota włączy się w to dzieło 8 X po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W dniu 7 X pielgrzymka diecezjalna Kół Żywego Różańca do Włostowa a 8 X zakończenie roku bł. Wincentego w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych Uroczystościach. Zapisy w zakrystii.

4. Dziękujemy Róży Józefa za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Stanisława.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1A z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 2 z I i II klatki.

6. W dniu 28 września we czwartek obchodzimy kolejną rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki. Z tej racji od wielu już lat jest organizowana ogólnoświatowa modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu wszystkich chętnych o godz. 15.00 przed Dom Kultury w Nowej Dębie.

7. W sobotę 30 września po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy kolejny rok formacji małżonków w ramach Oazy Rodzin. Zapraszamy nowe pary do tej wspólnoty. Spotkanie odbędzie się na plebani.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś. p. Zofia Mendocha. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.