XXIV Niedziela zwykła 17.09.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży,
  • w środę świętych Męczenników Andrzeja i Towarzyszy,
  • we czwartek święto św. Mateusza Apostoła,
  • w sobotę św. o. Pio.

Dziś o godz. 14.00 odbędzie się Msza św. pielgrzymkowa a później spotkanie Grupy bł. Wincentego. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec ulicami naszego miasta w ważnych intencjach bieżących.

Za tydzień w niedzielę taca będzie przeznaczona na remont katedry w Sandomierzu.               

2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę, na konto i indywidualnie a także przez wspólnoty na potrzeby naszej parafii. Ostatnio zostały wykonane schody zewnętrzne i remont podcieni kościoła. W tej chwili jest zabezpieczany mur wokół kościoła przez okucie blachą, który wcześniej został odnowiony. Są już odnowione dwie części tajemnic różańcowych i sukcesywnie będą następne odnawiane. Planujemy jeszcze w tym roku naprawę kostki w pasie procesyjnym wokół kościoła.

3. W dniu 7 X pielgrzymka diecezjalna Kół Żywego Różańca do Włostowa a 8 X zakończenie roku bł. Wincentego w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych Uroczystościach. Zapisy w zakrystii.

4. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1 IV i V z klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 1A I i II z klatki.

6. Ojcowie Franciszkanie z klasztoru w Leżajsku zapraszają chętnych do udziału w Szkole Duchowości Franciszkańskiej. Początek 14 X we Franciszkańskim Ośrodku Kultury. Zapisy pod adresem fok.lezajsk@interia.eu

Tematy spotkań: źródła, człowiek, wiara, Kościół, modlitwa, praca, pokuta, rozwój.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś. p. Maria Mokrzycka, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.