XXI Niedziela zwykła 27.08.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Augustyna,
  • we wtorek Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Wyjątkowo chorzy z rejonów Ks. Piotra  i Ks. Łukasza zostaną odwiedzeni w piątek od godz. 9.00, a z rejonu Ks. Proboszcza w sobotę.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i  osobistych.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

3. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku 30 sierpnia – Parking przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

4. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 36 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 36 z III i IV klatki.

6. Fundacja „Serce Bez Granic” serdecznie zaprasza na „XVI Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego”, które odbędą się przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej w niedzielę 2-3 września.
Program obchodów zamieszczony w gablocie.

7. W dniach 1-3 i 5-6 września w Kinie „Metalowiec” w Nowej Dębie zostanie wyświetlony film „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”. Serdecznie wszystkich zachęcamy do obejrzenia. Godziny seansu na plakacie w gablocie.

8. W sobotę 2 września odbędzie się Rajd Rowerowy „Burza-wyprawa z historią w tle”. Rajd organizowany jest od 10 lat przez SOSiR dla upamiętnienia żołnierzy Armii Krajowej z posterunku Dęba, poległych w Akcji Burza. Trasa Nowa Dęba – Koprzywnica – Nowa Dęba. Szczegóły i zapisy w kasie Krytej pływalni w Nowej Dębie.