DOŻYNKI PARAFIALNE 2023

W niedzielę 27 sierpnia 2023 r. za sprawą Koła Kobiet Osiedla Dęba w naszej parafii odbyły się Dożynki Parafialne jako wyraz wdzięczności Bogu za tegoroczne plony.
Mszę św. celebrował Proboszcz Ks. Henryk Król wraz z Ks. Piotrem Cieślą. Ks. Henryk w wygłoszonej homilii zaznaczył, że nie tylko powinniśmy dziękować Bogu jednego dnia w roku, ale powinniśmy wyrażać wdzięczność za wszystkie dary jakie każdego dnia otrzymujemy.
W czasie Mszy Św. miał miejsce sakrament chrztu św. co jak zaznaczył Ks. Henryk wydaje się symbolicznym znakiem opatrzności Bożej, że akurat tego dnia w którym wyrażamy wdzięczność Bogu za płody rolne możemy również do grona społeczności wiernych przyjąć ochrzczone dziecko.
Piękny wieniec dożynkowy oraz dary ołtarza przygotowane zostały – jak co roku – przez parafianki oraz parafian na czele z Władysławem Flisem, którym Ksiądz Proboszcz wyraził wdzięczność za kultywowanie tej tradycji.
Poniżej galeria zdjęć: