XV Niedziela zwykła 16.07.2023r.

1. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel:511413002), bądź mailowy (rozeznajpow@gmail.com).

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w sobotę święto Marii Magdaleny. 

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy ulicami naszego miasta w procesji modlitewnej modląc się na różańcu za nasze rodziny i Ojczyznę.

3. Od 23 – 30 lipca będziemy obchodzić XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Za tydzień będziemy po wszystkich Mszach święcić pojazdy: samochody, motory, skutery, rowery, hulajnogi itp., będzie można nabyć  artykuły dla kierowców. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.

4. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXX Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „ Matko Kościoła – prowadź”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy odbędą się  w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 30 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony bł. Wincentego lub w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 200 zł., druga osoba z rodziny 150 zł. trzecia 100 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego – zapisy będą również 30 lipca. Dla naszej Parafii jest to dzień 9 sierpnia. Szczegóły na stronie parafialnej.

5. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej z Lourdes.

6. Jako Wspólnota Parafialna organizujemy kiermasz ciast i chlebów domowych w celu pomocy w zbiórce na rehabilitację 3-letniego Ottona z Nowej Dęby. Możemy informacje znaleźć na Info Dęba. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 23 lipca po Mszach świętych. Wypieki przynosimy w sobotę 22 lipca w godzinach od 17.00 do 19.00 do salki na plebanii.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z III i IV klatki.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś. p. Józef Furtak. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.