XIV Niedziela zwykła 09.07.2023r.

1. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel:511413002), bądź mailowy (rozeznajpow@gmail.com).

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek święto św. Benedykta – Patrona Europy,
  • w środę św. Brunona z Kwerfurtu,
  • we czwartek świętych Pustelników Andrzeja i Benedykta,
  • w sobotę św. Bonawentury.

3. Od 23 – 30 lipca będziemy obchodzić XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

W niedzielę 23 lipca będziemy po wszystkich Mszach święcić pojazdy: samochody, motory, skutery, rowery, hulajnogi itp., będzie można nabyć  artykuły dla kierowców. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.

We czwartek 13 lipca przeżywamy Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy ulicami naszego miasta w procesji modlitewnej modląc się na różańcu za nasze rodziny i Ojczyznę.

4. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXX Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „ Matko Kościoła – prowadź”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy odbędą się  w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 30 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać TUTAJ lub odebrać w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 200 zł., druga osoba z rodziny 150 zł. trzecia 100 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego – zapisy będą również 30 lipca. Dla naszej Parafii jest to dzień 9 sierpnia. Szczegóły na stronie parafialnej.

5. Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Różańcowej.

6. Jako Wspólnota Parafialna organizujemy kiermasz ciast i chlebów domowych w celu pomocy w zbiórce na rehabilitację 3-letniego Ottona z Nowej Dęby. Możemy informacje znaleźć na Info Nowa Dęba. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 23 lipca po Mszach świętych. Wypieki przynosimy w sobotę 22 lipca w godzinach od 17.00 do 19.00 do salki na plebanii.

7. Ze względu na wyższe ceny kwiatów prosimy Parafian o zwiększenie składki w czasie sprzątania, aby kwota wystarczyła na zapłacenie za dekorację kwiatową naszej świątyni w każdym tygodniu. Jeśli ktoś pragnie wspomóc tą sprawę poza sprzątaniem możemy złożyć dobrowolne ofiary na ten cel do skarbony podpisanej „kwiaty”. Bóg zapłać za zrozumienie i składane ofiary.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z I i II klatki.

9. Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon zaprasza mieszkańców na obchody 80 Rocznicy Zbrodni Wołyńskiej, które odbędą się 11 lipca we wtorek o godz. 17.00 na Cmentarzu Komunalnym w Nowej Dębie przy Krzyżu II Wojny Światowej. Celem tego wydarzenia jest uczczenie pamięci Rodaków pomordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Z góry dziękujemy za Państwa obecność na tej uroczystości.