XVI Niedziela zwykła 23.07.2023r.

1. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt telefoniczny (tel:511413002), bądź mailowy (rozeznajpow@gmail.com).

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Kingi,
  • we wtorek święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa – pamiętamy w modlitwie o naszym Ks. Biskupie Krzysztofie w dniu imienin,
  • w środę św. Joachima i Anny,
  • w sobotę św. Marty.

3. Zapraszamy młodzież od klasy ósmej wzwyż do zapisywania się w zakrystii na wyjazd do Zawichostu na spotkanie młodych Diecezji Sandomierskiej jako duchowa łączność ze ŚDM  w Lizbonie.  Należy wcześniej wypełnić kartę uczestnictwa.

4. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXX Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „ Matko Kościoła – prowadź”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy odbędą się  w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 30 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony bł. Wincentego lub w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 200 zł., druga osoba z rodziny 150 zł. trzecia 100 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego – zapisy będą również 30 lipca. Dla naszej Parafii jest to dzień 9 sierpnia. Szczegóły na stronie parafialnej.

5. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP.

6. Zgodnie z zapowiedzią dziś po wyjściu z kościoła możemy zakupić ciasta i chleby swojskie. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony jako pomoc w zbiórce na rehabilitację 3-letniego Ottona z Nowej Dęby. Bóg zapłać wszystkim, którzy się włączyli w to dzieło zarówno tym, którzy przygotowali jak i tym, którzy zakupili te dary.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z I i II klatki.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś. p. Kazimierz Kacperski. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.