Zesłanie Ducha Świętego-28.05.2023 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00,
  • w środę święto Nawiedzenia NMP,
  • we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej,
  • w piątek bł. Męczenników Sandomierskich,
  • w sobotę św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Dziś kończy się okres wielkanocny a za tydzień zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli  u spowiedzi wielkanocnej do skorzystania w tym tygodniu przed Mszami świętymi.

Za tydzień zbiórka do skarbony na świątynię Opatrzności Bożej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 41 do 79 a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 81 do końca.

3. W dniach 1-2 lipca organizujemy pielgrzymkę parafialną do Legnicy, miejsca cudu Eucharystycznego, następnie do Wrocławia i w drodze powrotnej do Piekar Śląskich. Cena 300 zł. W tym dwa posiłki i nocleg. Ze względu na rezerwację noclegu prosimy o zapisywanie się do najbliższej niedzieli.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i  osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

5. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. zapraszamy młodzież od klasy szóstej do ósmej na Adorację Najświętszego Sakramentu.

6. Dnia 17 czerwca o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej “Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Zapraszamy wiernych do udziału w tym wydarzeniu, na które wstęp  jest bezpłatny.