Uroczystość Trójcy Świętej-04.06.2023r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Bonifacego,
  • we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze św. o godz. 7.30, 9.00, po procesji ok 12.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 z kościoła Podwyższenia Krzyża wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Nasza wspólnota parafialna  przygotowuje ołtarz  przy krzyżu na ul. Kwiatkowskiego oraz na placu przy kościele. Procesja w tym roku wyruszy z kościoła Podwyższenia Krzyża ulicami: Krasickiego, 1 Maja, Jana Pawła II, Kościuszki, Kwiatkowskiego, Korczaka i Szpitalna.

Dzieci komunijne zapraszamy  w strojach, dziewczynki prosimy do sypania kwiatów, również młodsze lub starsze. Prosimy, by  wszyscy wierni szli za Najświętszym Sakramentem, a więc prosimy nie wyprzedzać baldachimu. W tym czasie jest zablokowana jezdnia dla samochodów, dlatego idziemy jezdnią nie wchodzimy na chodniki. Prosimy strażaków  z OSP o pomoc  w zabezpieczeniu procesji i w utrzymaniu porządku.

Zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszy św. i procesji, aby uwielbić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.  Jest to Uroczystość obowiązkowa a więc każdy powinien być na Mszy św., nie wystarczy sama procesja. Od piątku oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. –  procesja Eucharystyczna wokół kościoła. 

Dziś zbiórka do skarbony na świątynię Opatrzności Bożej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 81 do końca a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z I i II klatki.

3. W dniach 1-2 lipca organizujemy pielgrzymkę parafialną do Legnicy, miejsca cudu Eucharystycznego, następnie do Wrocławia i w drodze powrotnej do Piekar Śląskich. Cena 300 zł. W tym dwa posiłki i nocleg. Ze względu na rezerwację noclegu dziś ostatni dzień zapisów.

4. Osoby należące do Apostolatu Margaretka są zaproszone na pielgrzymkę 10 czerwca do Kalwarii Zebrzydowskiej i 17 czerwca do Parafii Podwyższenia Krzyża w Sandomierzu. Szczegóły na plakatach w gablocie.

5. Dnia 17 czerwca o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej “Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Zapraszamy wiernych do udziału w tym wydarzeniu, na które wstęp  jest bezpłatny. Zapisy w zakrystii.

6. Prosimy w tym tygodniu do prowadzenia różańca Różę św. Wojciecha.

    Nabożeństwo do NSJ codziennie po Mszy św.

7. W najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 będziemy przeżywać Mszę św. Prymicyjną sprawowaną przez Ks. Piotra Lipca, który przez krótki czas był naszym Parafianinem. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną przyjąć błogosławieństwo prymicyjne do udziału w uroczystej Eucharystii.

O godz. 15.00 odbędzie się Msza św. dla niepełnosprawnych, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto. Został zakończony remont muru wokół kościoła, w tej chwili są odnawiane Tajemnice różańcowe i stacje Drogi Krzyżowej. Po zakończeniu wrócą na swoje miejsce. Gdyby ktoś pragnął zasponsorować odrestaurowanie Tajemnic Różańcowych to prosimy zgłosić swoją chęć w zakrystii.