Wniebowstąpienie Pańskie-21.05.2023r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro 22 maja, dzień wspomnienia św. Rity, po Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo poświęcone tej świętej, będzie również możliwość poświęcenia róż.
  • w środę NMP Wspomożycielki Wiernych,
  • w piątek św. Filipa Neri.

Dziś przeżywamy w naszej parafii Rocznicę I Komunii św.

Do skarbony możemy złożyć ofiary  na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.  

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców dzieci, które dziś obchodzą rocznicę przyjęcia I Komunii św. a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 41 do 79.

3. W dniach 1-2 lipca organizujemy pielgrzymkę parafialną do Legnicy, miejsca cudu Eucharystycznego, następnie do Wrocławia i w drodze powrotnej do Piekar Śląskich. Cena 300 zł. W tym dwa posiłki i nocleg. Ze względu na rezerwację noclegu prosimy o zapisywanie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

4. Zgodnie z prośbą Kurii Diecezjalnej od piątku rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego bezpośrednio po Nabożeństwie majowym w intencji nowych powołań do służby Bożej w naszej Diecezji.

We wtorek o godzinie 15.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu do 21 w tej samej intencji. O godz. 15 rozpocznie kapłan, następnie w ciszy adoracja do Nabożeństwa Majowego i po Mszy św. kontynuacja w ciszy do 20, od 20 kapłan poprowadzi adorację do 21.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

5. Rozpoczyna się rekrutacja do szkół. Zachęcamy młodzież, aby kontynuowała naukę w Nowej Dębie.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół nr 1 zapraszają wszystkich chętnych do Liceum Ogólnokształcącego. Również Zespół Szkół nr 2 zaprasza chętnych do kształcenia się w tej szkole w Technikum, w Szkole Branżowej, w Liceum. Więcej informacji na stronach internetowych tych szkół.

6. Chór Soli Deo zaprasza dziś o godz. 16.00 do kościoła w Tarnowskiej Woli na koncert ku czci św. Jana Pawła II.

7. Od 19 maja w kinach można zobaczyć film „ Niebo nie może czekać”. Historia Carla Acutisa, który w 2020r. został ogłoszony błogosławionym i stał się patronem młodzieży i Internetu.

8. Ojcowie Zmartwychwstańcy z radością zapraszają do Sulisławic do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na odpust parafialny na wspólne doświadczanie Mocy Ducha świętego w Eucharystii, ale i w mocy wspólnie przeżytego koncertu ewangelizacyjnego.

Dnia 28 maja w niedzielę podczas uroczystej Mszy świętej o godzinie 12.30 poświęcimy repliki wizerunków cudownego obrazu i umieścimy je – jak widać na wizualizacji – w Sanktuarium.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś. p Stefania Jadach. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.