VI Niedziela Wielkanocna-14.05.2023r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św.

Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za generalne posprzątanie świątyni i wokół kościoła, za piękną dekorację z okazji dzisiejszej uroczystości, za  złożenie ofiary na żyrandol jako dar dla kościoła. Bóg zapłać Ks. Pawłowi za przygotowanie dzieci do dzisiejszej Uroczystości.

Od jutra rozpoczyna się Biały Tydzień, w którym dzieci wraz z rodzicami będą przychodziły do kościoła na Mszę św. i nabożeństwo majowe, aby w ten sposób podziękować Bogu za największy dar jaki dziś po raz pierwszy otrzymały.

W następną niedzielę zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.  

Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci będą przeżywały rocznicę przyjęcia po raz pierwszy Jezusa do swoich serc. Próba liturgiczna dla tych dzieci odbędzie się w środę o godz. 16.15.

Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 16.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców dzieci I Komunijnych a w tym tygodniu zapraszamy do sprzątania rodziców dzieci, które będą obchodzić rocznicę przyjęcia I Komunii św.

3. Trwają zapisy na oazę wakacyjną dzieci i młodzieży. Szczegóły w gablocie na plakacie. Zachęcamy do takiej formy wypoczynku.

4. W dniach 1-2 lipca organizujemy pielgrzymkę parafialną do Legnicy, miejsca cudu Eucharystycznego, następnie do Wrocławia i w drodze powrotnej do Piekar Śląskich. Cena 300 zł. W tym dwa posiłki i nocleg. Ze względu na rezerwację noclegu prosimy o zapisywanie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

5. Zgodnie z prośbą Kurii Diecezjalnej od piątku rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego bezpośrednio po Nabożeństwie majowym w intencji nowych powołań do służby Bożej w naszej Diecezji.

6. Duszpasterze Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie zapraszają na recital Magdy Steczkowskiej 19 maja w piątek o godzinie 19.00. Będzie do podróż śladami św. Jana Pawła II.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszły: ś. p. Janina Rębisz i Maria Sudoł. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.