V Niedziela Wielkanocna-07.05.2023r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro Uroczystość św. Stanisława Biskupa Męczennika – Głównego Patrona Polski,
  • w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

W sobotę 13 maja będziemy przeżywać nabożeństwo fatimskie. Najpierw nabożeństwo majowe, następnie Msza św. z kazaniem i procesja wokół kościoła z modlitwą różańcową. W niedzielę 14 maja procesja modlitewna ulicami naszego miasta po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 1 do 37 a w tym tygodniu zapraszamy do sprzątania generalnego świątyni i wokół świątyni rodziców dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii św.

3. Spowiedź dla dzieci, które przystąpią do I komunii św. i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 9.00 a uroczystość przejęcia po raz pierwszy Jezusa odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 12.00. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 21 maja o godz. 12.00.

4. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto, dziękuję za większą tacę gospodarczą w drugą niedzielę miesiąca. W najbliższym czasie rozpoczną się prace remontowe muru okalającego kościół i odnowienie stacji drogi krzyżowej oraz tajemnic różańcowych na zewnątrz. W ostatnią zimę ujawniły się w czterech miejscach przecieki dachu kościoła została zrobiona ocena ubytków i nastąpi uszczelnienie.

5. Bóg zapłać tym osobom, które systematycznie składają ofiary do skarbony na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Ofiary te raz w miesiącu wysyłane są na konto tych dzieł. Warto wspierać media katolickie, aby mogły się dalej rozwijać i służyć głoszeniu prawdy Ewangelicznej.

6. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś. p. Piotr Lubera. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.