Odpust parafialny

3 maja tradycyjnie w naszej parafii odbyły się uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył Ks. Robert Utnik wraz z licznie przybyłymi Kapłanami naszego dekanatu.
W wygłoszonej homilii Ks. Utnik podkreślił znaczenie Matki Jezusa Chrystusa oraz wiary katolickiej dla naszej Ojczyzny. Zaznaczył, że od wieków Polska zmagała się z wieloma przeciwnościami zarówno tymi wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi, ale zachowując wierność Jezusowi i Matce Bożej Królowej Polski mogliśmy skutecznie stawiać im czoła.
Po zakończonej Mszy Św. wierni zgromadzeni w świątyni byli świadkami uroczystego złożenia ślubowania przez osoby, które oddały swoje życie Panu Jezusowi przez Maryję przygotowując się duchowo do tego przez 33 dni.
Uroczystą Mszę Św. poprzedziło oddanie hołdu, twórcom Konstytucji 3 Maja poprzez złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie a znajdującą się w naszej parafii przez delegacje władz wojskowych i samorządowych na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Starostą Powiatu Tarnobrzeskiego.
Wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach odpustowych, ale również tym, którzy z różnych względów nie mogli wziąć w nich udziału, jednak duchowo łączyli się z nami składamy z głębi serca płynące podziękowanie !
Galeria zdjęć z uroczystości: