IV Niedziela Wielkanocna-30.04.2023r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek – św. Atanazego, we środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Prosimy wcześniej przygotować chorągwie, obraz i figurę MB oraz baldachim do procesji. Po Komunii św. osoby, które przez 33 dni przygotowały się do całkowitego oddania się Matce Bożej, podejdą do stopnia ołtarza i uroczyście odczytają akt oddania.

W tym dniu można zyskać odpust zupełny czyli darowanie kar doczesnych jeśli spełnimy warunki m.in. stan łaski , dlatego prosimy skorzystać z sakramentu pokuty.

Pamiętajmy o wywieszeniu w tych dniach flag narodowych i maryjnych.

  • we czwartek św. Floriana – Patrona Strażaków, pamiętajmy w modlitwach o naszych strażakach,
  • w sobotę święto Apostołów Filipa i Jakuba.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego od strony kościoła od numeru 28 do końca i ul. Stalowskiej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 1 do37.

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.00.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

5. W najbliższy czwartek i piątek o godz. 16.00 próba liturgiczna dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w tym roku. Obecność obowiązkowa.

W piątek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu dla Uczniów od klasy szóstej do ósmej.

6. Dziś w naszej parafii gościmy dzwon „Głos Nienarodzonych”. Pragniemy w naszej wspólnocie modlić się o prawo do życia dla każdego człowieka od chwili poczęcia. Wychodząc ze świątyni, ci którzy należą do obrońców życia, którzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, niech uderzą w dzwon, aby jego głos był symbolem krzyku nienarodzonych – „ Pozwólcie nam się urodzić”. O godz. 16.00 będzie specjalne nabożeństwo poświęcone temu wydarzeniu.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś. p. Czesław Flis i Bolesław Krząstek. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.