III Niedziela Wielkanocna-23.04.2023r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski przeniesiona z 23 kwietnia,
  • we wtorek święto św. Marka Ewangelisty,
  • w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 2 do 26 i z ul. Nadole a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Ks. Łagockiego od strony kościoła od numeru 28 do końca i ul. Stalowskiej.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku. Jest tam również koszyk na składanie różańców, na których modliliśmy się przez Wielki Post o pokój na Ukrainie i chcemy je przekazać, aby zapewnić o solidarności z naszymi cierpiącymi braćmi i siostrami.

4. Dziękujemy Róży św. Józefa za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Stanisława.

5. Informujemy, że były nasz Parafianin diakon Piotr Lipiec, w dniu 27 maja 2023r. przyjmie święcenia kapłańskie. W niedzielę 11 czerwca odprawi w naszej świątyni Mszę św. prymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Prosimy Parafian o modlitwę w Jego intencji.

6. W najbliższą sobotę różaniec przed Mszą św. będzie prowadziła młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Dziś o godz. 16.00 różaniec prowadzi Koło Przyjaciół WSD a za tydzień zapraszamy do prowadzenia różańca Wspólnotę Totus Tuus.

W najbliższy czwartek o godz. 16.00 próba liturgiczna dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w tym roku. Obecność obowiązkowa.

W piątek spotkanie po Mszy św. dla uczniów klas ósmych.

7. W niedzielę 30 kwietnia będziemy gościć w naszej parafii dzwon „Głos Nienarodzonych”. W 2021 r. odlano dzwon, który poświęcił w Rzymie papież Franciszek. Był on pierwszą osobą, która symbolicznie uderzyła w dzwon. „Niech jego brzmienie głosi światu Ewangelię życia, budzi sumienia i pamięć o nienarodzonych. Polecam waszej modlitwie każde poczęte dziecko, którego życie dane przez Boga jest święte i nienaruszalne” – dodał papież. Pragniemy w nasze wspólnocie modlić w ten dzień o prawo do życia dla każdego człowieka od chwili poczęcia.

8. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza wszystkich chętnych na rekolekcje do Rabki – Zdrój w dniach od 16 do 22 lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś. p. Halina Paszta, Andrzej Pogoda i Zbigniew Mirga. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.