II Niedziela Wielkanocna-Miłosierdzia Bożego 16.04.2023r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji Bóg obiecuje coś, czego nie jesteśmy wstanie pojąć, ale On mówi prawdę. Kto dzisiaj przystąpi godnie do Komunii św., odmówi koronkę do Bożego Miłosierdzia najlepiej o godz. 15.00 i zwróci się z wielką ufnością do Boga otrzyma darowanie wszystkich win i kar za grzechy. Coś takiego dokonuje się tylko w czasie chrztu św., a Bóg dziś pragnie nam tego udzielić.

O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich  do kościoła na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z modlitwą uwielbienia.

Od 16 kwietnia do 22 kwietnia będziemy przeżywać  Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji możemy w następną niedzielę złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i  potrzebujących do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Zarzecze numery parzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 2 do 26 i z ul. Nadole.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku. Jest tam również koszyk na składanie różańców, na których modliliśmy się przez Wielki Post o pokój na Ukrainie i chcemy je przekazać, aby zapewnić o solidarności z naszymi cierpiącymi braćmi i siostrami. Można składać do następnej niedzieli.

4. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

5. W gablocie jest plakat z turnusami wakacyjnymi na rekolekcje oazowe. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się.

6. W najbliższą sobotę różaniec przed Mszą św. będą prowadziły dzieci wraz z rodzicami przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Dziś o godz. 16.00 różaniec prowadzi Koło Przyjaciół WSD a za tydzień zapraszamy do prowadzenia różańca Wspólnota Totus Tuus.

W piątek spotkanie po Mszy św. dla uczniów klas siódmych.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś. p. Edmund Wierzbicki i Zuzanna Hawryszko – Wójtowicz. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.