Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023r.

1. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! To jest najważniejsza wiadomość dnia dzisiejszego i każdego dnia kolejnego naszego życia. Ona nadaje sens wszystkiemu, co dzieje się na ziemi. Życzymy wszystkim, aby ta prawda przenikała naszą codzienność i była dla nas źródłem prawdziwej radości i pokoju. Niech Jezus Zmartwychwstały będzie naszą mocą do pokonywania wszelkich trudności i lęków. Jezu Zmartwychwstały przymnóż nam wiary, nadziei i miłości.  Szczęść Boże w świętowaniu tych wielkich tajemnic, których jako ludzie wierzący jesteśmy świadkami.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę.

Przez cały tydzień przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, jest to jedno wielkie święto, dlatego niech to będzie widoczne w naszym życiu przez obecność na Eucharystii.

Od Wielkiego Piątku trwamy również w nowennie do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego, które od lat jest obchodzone w II Niedzielę Wielkanocną. Jezus obiecuje wielkie łaski w tych dniach   a szczególnie  w samo święto.

Za tydzień  o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich  do kościoła  na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać Ks. Pawłowi i Ks. Piotrowi oraz wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję za przygotowanie Liturgii i przeprowadzenie. Dziękujemy Braciom Strażakom za czuwanie przy Bożym Grobie w piątek i w sobotę. Bóg zapłać Ministrantom, asyście oraz scholii za posługę w czasie Uroczystości.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do właściwego przeżycia Liturgii Wielkiego Tygodnia.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Zarzecze numery nieparzyste i Dębowej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Zarzecze numery parzyste.

4. Świąteczna prasa katolicka do nabycia na stoliku.

5. Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.

6. Z poniedziałku wielkanocnego ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL.

7. Dziękujemy Róży Podwyższenia Krzyża za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Miłosierdzia Bożego.

8. W najbliższą sobotę różaniec przed Mszą św. będzie prowadziła młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Dziś o godz. 16.00 różaniec prowadzi  Parafialna Rada Duszpasterska  a za tydzień zapraszamy do prowadzenia różańca Koło Przyjaciół WSD.

9. W piątek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie uczniów klas szóstych.