VII Niedziela Zwykła 19.02.2023r.

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 15.00 i o 18.00. Taca przeznaczona będzie na Caritas. Wielki Post  to czas zatrzymania się i zastanowienia na jakiej drodze jestem, kim jest dla mnie Bóg, jakie mam z Nim relacje.  Bracie, siostro potraktuj głębiej niż zwykle spowiedź, przygotuj się do niej przez rekolekcje i osobistą modlitwę. Temu wszystkiemu będzie sprzyjać liturgia tego czasu. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z tego co proponuje nam Kościół.
  • w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00,
  • w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30, dlatego Msza św. będzie rozpoczynana  z małym opóźnieniem.

Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

W Środę popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post  ścisły czyli można spożyć 3 posiłki, jeden do syta, 2 nie do syta. Wielki Post jest czasem pokutnym, dlatego nie można tańczyć, głośno słuchać muzyki. Każdy powinien zaplanować jakieś postanowienie np. nie pić alkoholu, nie palić papierosów, ograniczyć telewizję, Internet, komórkę i inne.

W dniach od 12 marca  do 15 marca odbędą  się Rekolekcje Wielkopostne.

Dziś  zbiórka do skarbony na osoby poszkodowane na skutek trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Sienkiewicza numery parzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Olchowej.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej z Lourdes.

4. 23 lutego – we czwartek w ramach przygotowania formacyjnego do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania młodzież klas VIII wyjeżdża do Niska na Diecezjalne Dni Młodzieży.   

5. W najbliższą sobotę różaniec przed Mszą św. będą prowadziły dzieci wraz z rodzicami przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Dziś o godz. 16.00 różaniec prowadzi Neokatechumenat a za tydzień zapraszamy do prowadzenia różańca Parafialną Radę Duszpasterską.

W piątek po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych.6.

6. Od I niedzieli Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie o godz. 18.00 w salce na plebanii.

7. Od 24 lutego w kinach można obejrzeć film „Opiekun”. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef.