Apel Biskupa Ordynariusza

Drodzy Siostry i Bracia

Docierają ciągle nowe informacje, dotyczące straszliwego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Turcję i Syrię. Dziesiątki tysięcy osób zabitych, rannych, zagubionych, pozbawionych dachu nad głową, nie mogą być dla nas obojętne. Tym bardziej, że są to ziemie będące w starożytności kolebką chrześcijaństwa, którego znakiem pozostają żywe wspólnoty należące do różnych Kościołów.

„Miłość Chrystusa przynagla nas” (2 Kor 15,14) do solidarności ze wszystkimi, których dotknęła ta tragedia. Dlatego zwracam się z prośbą do Was Najdrożsi, abyśmy w najbliższą niedzielę pomodlili się wspólnie podczas Mszy świętych odprawianych w naszych kościołach za wszystkich, którzy ucierpieli w trakcie trzęsienia ziemi oraz za niosących im ratunek.

Wielką pomocą z naszej strony będą także ofiary pieniężne, które mogą być przekazywane bezpośrednio do Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Dziękując już teraz za wszystko, co zechcecie uczynić, z serca błogosławię.

+ Krzysztof Nitkiewicz
Biskup Sandomierski