V Niedziela Zwykła 05.02.2023r.

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • jutro św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,
  • w piątek św. Scholastyki,
  • w sobotę Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy w sposób szczególny modlić się za chorych i cierpiących z naszej wspólnoty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom z naszej Diecezji.                                      

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Podgórze a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Sienkiewicza numery nieparzyste.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Niepokalanej.

4. Klęczniki po obydwu stronach prezbiterium są przeznaczone dla osób, które mają problem uklęknąć przed Komunią św. Prosimy te osoby, by podchodziły do tych klęczników, pozostałe osoby prosimy, aby przyjmowały środkiem Komunię św.

5. W najbliższą sobotę różaniec przed Mszą św. będą prowadziły dzieci wraz z rodzicami przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Dziś o godz. 16.00 różaniec prowadzi Grupa Modlitewna o. Pio a za tydzień zapraszamy do prowadzenia różańca Rycerze Kolumba.

6. Jeszcze raz zwracamy się do osób wierzących i dobrej woli, aby zapisać się na listy tygodniowe do Adoracji Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji. Są momenty, że Pana Jezus jest sam. To jest niedopuszczalne z racji na bezpieczeństwo i z przepisów prawa kościelnego, które mówią, że wystawienie Najświętszego Sakramentu ma miejsce wtedy, gdy są chętni, aby Go Adorować. Prosimy zapisywać się po kilka osób na daną godzinę, wtedy jeśli ktoś ma przeszkodę zastąpi inna osoba. Mamy nadzieję, że znajdą się osoby, które wezmą odpowiedzialność za tą ważną sprawę. Wierzące osoby widzą, że dzisiaj jest konieczność Adoracji, aby nastąpiła przemian serc w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach i w naszym życiu osobistym. Jezus na nas czeka i cierpi, gdy nas nie ma tam, gdzie są rozdawane za darmo łaski. Mamy nadzieję, że nie dopuścimy, aby Kaplica została zamknięta. Listy będą wywieszone w gablocie, aby każdy mógł przypomnieć sobie jaką godzinę zadeklarował. Po roku będzie można zmienić dzień lub godzinę a także w ciągu roku jeśli ktoś będzie sobie życzył.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Marian Bździkot, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.