IV Niedziela Zwykła 29.01.2023r.

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • we wtorek św. Jana Bosko,
  • we czwartek święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Gdyby ktoś nie miał gromnicy można nabyć w zakrystii. Na Mszy św. o godz. 18.0 0 poświęcenie  i rozdanie książeczek do nabożeństwa dla dzieci klas trzecich.

Taca w tym dniu przeznaczona będzie na wspólnotę sióstr Klarysek w Sandomierzu.  

Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych szczególnie z naszej parafii i diecezji.

Od dziś w każdą niedzielę wracamy do indywidualnego błogosławieństwa kapłańskiego po zakończonej Mszy św. dla wszystkich chętnych.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kręta, Krucza, Sowia i Górska a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Podgórze.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Częstochowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Fatimskiej.

4. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy za otwarcie Waszych domów i swoich serc dla Chrystusa, który nawiedził rodziny, by umocnić wiarę i błogosławić na każdy dzień. Jeśli ktoś świadomie nie otworzył drzwi nie może nazywać się osobą wierzą, bo to jest fałsz, będziemy modlić się za te osoby i rodziny o przemianę serc, póki nie jest za późno. Zwracamy się do Was Drodzy, którzy regularnie przychodzicie na Eucharystię, abyśmy wspólnie modlili się wzajemnie za siebie. Zapraszamy do wspólnot istniejących w parafii, aby zwiększyć aktywność i przyczynić się do wzrostu wiary, aby ona wpływała na nasze decyzje i wybory życiowe. Każdy z nas ma pewne predyspozycje, zdolności, ofiarujmy je dla innych. Zapraszamy z pomysłami na rozmowy, aby ten nowy rok nie został przez nas przespany, ale maksymalnie wykorzystany dla dobra całej naszej parafii. Prosimy rodziców , aby troszczyli się całościowo o swoje dzieci, szczególnie zwróćcie drodzy uwagę, aby przekazać dzieciom, młodzieży wiarę, bo w tym względzie nie jest dobrze. Zainteresujcie się  tym, jak dzieci spędzają czas, co robią w domach i poza domem, z kim się spotykają, jakie wartości są im wpajane. Zachęcamy do uczęszczania na Mszę św. w dni powszednie, szczególnie w pierwsze piątki i soboty miesiąca. Zapraszamy wszystkich do współpracy, aby nasza parafia była żywa i abyśmy w niej wszyscy dobrze się czuli. Dziękujemy za ofiary złożone z okazji kolędy i za poczęstunki. Dziękujemy ministrantom za pomoc.  Na koniec prosimy te rodziny, które nie mają jeszcze kropidełka, aby zaopatrzyli się przez ten rok, chodzi tu o względy praktyczne. Przypominamy wszystkim, że działa parafialna strona internetowa – dziękujemy tym, którzy ją tworzą i dbają, aby była aktualna i przejrzysta. Na koniec zachęcamy do odwiedzania Kaplicy Adoracji, tu się rozwiązuje wszelkie problemy a w domu módlmy się wspólnie i czytajmy głośno Pismo Święte.  

5. W najbliższą sobotę różaniec przed Mszą św. będzie prowadziła młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w pierwszy piątek zapraszamy tę młodzież na adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś o godz. 16.00 różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej a za tydzień zapraszamy do prowadzenia różańca Grupę modlitewną o. Pio.

6. W ramach przygotowań do ŚDM , które odbędą się w tym roku od 1 do 6 sierpnia w Lizbonie, nasza Diecezja zaprasza na spotkania rejonowe młodzież. Pierwsze odbędzie się 23 lutego we czwartek w Parafii św. Józefa w Nisku o godz. 16.00. Zachęcamy młodzież z naszej parafii do zapisywania się na ten wyjazd u księży uczących w szkołach lub w zakrystii.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i naszych osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.