III Niedziela Zwykła 22.01.2023r.

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • we wtorek św. Franciszka Salezego,
  • w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  • we czwartek św. Tymoteusza i Tytusa,
  • w sobotę św. Tomasza z Akwinu.

Za tydzień będziemy obchodzić  Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego.

Dziś przeżywamy kolejny już raz  Niedzielę Słowa Bożego. Została ona ustanowiona przez Papieża Franciszka w 2019r. Starajmy się w tym dniu bardziej zainteresować Słowem Bożym w naszych rodzinach. Czytajmy przez cały rok w naszych rodzinach Biblię na głos, aby wszyscy słyszeli.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Orkana numery parzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kręta, Krucza, Sowia i Górska.

3. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek 23 I                                                                                                  

Ul. Szkolna 1 – I i II klatka

Wtorek 24 I

Ul. Szkolna 1 – III klatka i Szkolna 2 – I klatka

Środa 25 I

Ul. Szkolna 2 – II i III klatka

Czwartek 26 I

Ul. Szkolna 3 – I i II klatka

Piątek 27 I

Ul. Szkolna 3  – III klatka i ul. Żeromskiego

Sobota 28 I

Prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie adresy osób, które nie mogły według kolejności przyjąć kapłana a pragną teraz to uczynić.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Królowej Polski za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

5. W najbliższą sobotę różaniec przed Mszą św. będą prowadziły dzieci wraz z rodzicami przygotowujące się do I Komunii św. Dziś o godz. 16.00 różaniec prowadzi Ruch Rodzin Nazeratańskich a za tydzień zapraszamy do prowadzenia różańca Rycerstwo Niepokalanej.

6. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś. p. Henryk Czerepak. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.