NOWODĘBSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

W ponad 800 miastach w Polsce, ale również i w Nowej Dębie odbył się Orszak Trzech Króli za organizację, którego tym razem odpowiadała nasza Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie, jednakże przy wspólnym i aktywnym udziale Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego.
Po południowych Mszach Św. wyruszyły trzy sformowane orszaki zgodnie z tegorocznym hasłem “NIECH PROWADZI NAS GWIAZDA”. Dwa orszaki z naszej parafii tj. azjatycki oraz afrykański oraz jeden europejski z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. prowadzone przez Księży Proboszczów oraz Wikarych.
Po dotarciu wszystkich orszaków na plac przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury Trzej Królowie oraz wierni oddali hołd Narodzonemu Jezusowi, po czym licznie zgromadzeni parafianie mogli wysłuchać pięknych jasełek w pełni przygotowanych przez dzieci i młodzież naszej parafii a wspieranych przez ich rodziców.
Bezsprzecznie był to dzień wspólnego kolędowania, ale również możliwość rodzinnego spędzenia tej szczególnej chwili w gronie bliskich i znajomych
Oczywiście jak każde wydarzenie trudne byłoby do zorganizowania gdyby nie wsparcie różnych osób, zatem pragniemy przede wszystkim podziękować Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej Osiedla Dęba za profesjonalne zabezpieczenie przemarszu orszaków oraz Samorządowemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie zaplecza technicznego.
Nade wszystko pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie #Scholi_Miriam w tym prowadzącej tę scholę Joannie Rębisz oraz dzieciom, młodzieży i rodzicom za zaangażowanie w przedstawienie jasełkowe dzięki któremu mogliśmy duchowo przenieść się w dzień Narodzenia Jezusa Chrystusa.
Wszystkim uczestnikom tegorocznegoOrszak Trzech Króli życzymy aby każdego dnia 2023 roku “PROWADZIŁA NAS GWIAZDA” do Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
1) na profilu FB – kliknij TUTAJ
2) na stronie internetowej Parafii – kliknij TUTAJ