Niedziela Chrztu Pańskiego 08.01.2023r.

1. Dzisiaj zakończenie okresu Bożego Narodzenia, rozpoczyna się okres zwykły i będzie trwał do środy popielcowej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Tetmajera numery parzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Orkana numery nieparzyste.

3. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek 9 I

Ul. Kościuszki 1, 1A, 2 – 1 klatka

Wtorek 10 I

Ul. Kościuszki 2 – 3 pozostałe klatki, 3,

Środa 11 I

Ul. Kościuszki 5, 6, 7

Czwartek 12 I

Ul. Kościuszki 10, 9, 4

Piątek 13 I

Ul. Kościuszki 11, 12 – 2 pierwsze klatki i 13

Sobota 14 I

Ul. Ks. Łagockiego – od ul. Stalowskiej po stronie kościoła, ul. Radosna, od  Unimetu z drugiej strony, ul. Podgórze, Kręta, Górska, Sowia, Krucza.

4. Opto-Bus zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 18 stycznia w środę od 16.30 do 18.00 na parkingu przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Należy się wcześniej zapisać. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Dziękujemy Róży św. Stanisława za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Wojciecha.

6. W najbliższą sobotę różaniec przed Mszą św. będą prowadziły dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami a za tydzień młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. W najbliższą niedzielę zapraszamy o godz. 16.00 do prowadzenia różańca Wspólnotę Intronizacyjną NSJ. W piątek zapraszamy na spotkanie uczniów klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

7. Jutro w kościele Podwyższenia Krzyża odbędzie się Koncert Świąteczny Pana Macieja Miecznikowskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

8. Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba informuje, że wnioski o preferencyjny zakup węgla dla gospodarstw domowych na 2023r.przyjmowane będą do dnia 13 stycznia br. Wnioski są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. I druga informacja, że opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi powinna być uiszczana bez wezwania w kwocie zgodnej z zadeklarowaną, co miesiąc w terminie do 15 dnia każdego miesiąca.

9. W niedzielę 15 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Radę Parafialną.

10. Parafia w Cholewianej Górze organizuje pielgrzymkę śladami Matki Teresy i św. Pawła – Grecja – Macedonia – 9 dni, od 1 – 9 lipca, cena 3880 +200 Euro. Szczegóły w gablocie.

11. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś. p. Janina Kopeć, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.