Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki–01.01.2023r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy :

  • jutro św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu,
  • w piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego  – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Osoby z grupy o. Pio po Mszach świętych będą  rozprowadzały poświęcone kadzidełko  i kredę. Ofiary złożone będą przeznaczone dla ubogich.

Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy Orszak Trzech Króli przed Dom Kultury, tam będzie pokłon Trzech Króli Dzieciątku Jezus, śpiew kolęd i modlitwy kapłana. Po drodze będziemy śpiewać kolędy. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału i jeśli ktoś posiada jakieś stroje np. pasterzy, aniołów i inne można się przebrać w nie w czasie przemarszu Orszaku ulicami naszego miasta.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Tetmajera numery nieparzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Tetmajera numery parzyste.

3. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek 2 I

Ogrodowa, Kolejowa, Wczasowa, Spacerowa

Wtorek 3 I

Ul. Słoneczna, Cicha, Krótka, Boczna, Robotnicza

Środa 4 I

Ul. Konopnicka, Zielona, Kilińskiego od początku i od końca szeregówki

Czwartek 5 I

Ul. Szpitalna, Piotra Skargi, Orkana, Korczaka

4. W naszej świątyni od 1 stycznia do 8, będziemy przy żłóbku betlejemskim zbierać dary tj. konserwy mięsne, rybne, pasztety itp. produkty, które zostaną przekazane potrzebującym na Ukrainie. W czasie Orszaku Trzech Króli będziemy zbierać ofiary do puszek również na ten cel.

5. Dziękujemy Róży św. Józefa za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Stanisława.

6. Decyzją Rady Parafialnej zostało ustalone, że od najbliższego tygodnia w soboty różaniec przed Mszą św. będą prowadziły dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na przemian z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Prosimy rodziców o pomoc w tym dziele. W każdą niedzielę o godz. 16.00 różaniec będzie prowadzony przez poszczególne wspólnoty działające w naszej parafii. W najbliższą niedzielę zapraszamy Wspólnotę Krwi Chrystusa.

7. Serdecznie zapraszamy pielgrzymów z grupy bł. Wincentego na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 08 stycznia, w Komorowie. Msza święta o godz. 15.00, potem spotkanie w Domu Strażaka.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w czasie Mszy świętych, zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i  osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem  przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś. p. Tomasz Kozdęba. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.