Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek święto św. Szczepana,
  • we wtorek święto św. Jana Apostoła,
  • w środę święto św. Młodzianków męczenników,
  • w piątek – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu będziemy w parafii przeżywać dzień modlitw za małżeństwa i rodziny, na każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie do świątyni obydwojga małżonków.
  • w sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego (Msza Św. o godz. 16:00 ), w którym żegnamy stary rok dziękując Bogu za łaski otrzymane a jednocześnie przepraszając Go za popełnione grzechy. Dlatego po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne zakończone błogosławieństwem. W tym dniu będzie również  5-letnie sprawozdanie ze spraw duszpasterskich i materialnych.

Kto chciałby powitać Nowy Rok w Kaplicy Adoracji, to będzie taka możliwość, gdyż Kaplica będzie otwarta do 24.00 – zapraszamy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Wojska Polskiego a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Tetmajera numery nieparzyste.

3. W środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Kapłan nawiedza rodziny w imieniu Boga przynosząc Jego błogosławieństwo.

Prosimy, by w tym czasie w domu byli wszyscy domownicy zgromadzeni na wspólną modlitwę a później rozmowę. Prosimy o zabezpieczenie w tym czasie zwierząt, aby nie przeszkadzały.  Jeśli ktoś będzie sobie życzył to niech poprosi kapłana o  poświęcenie całego domu. Jest to pomoc dla rodziny w walce z różnymi pokusami. Na stole przykrytym obrusem przygotowujemy krzyż, świece, i wodę święconą z kropidełkiem. Wodę można zabrać z kościoła. Każda rodzina otrzyma kalendarz parafialny i folderek. Dobrowolne ofiary z racji kolędy prosimy składać tak jak dotychczas na tacę. Jeśli ktoś nie chodzi do kościoła, bo nie może z przyczyn zdrowotnych lub innych, może to uczynić w domu. W tym roku z ofiar kolędowych pragniemy wyremontować mur na zewnątrz kościoła, na którym są zawieszone stacje drogi krzyżowej i tajemnice różańcowe.

Porządek wizyty będzie następujący:

Środa 28 XII

Wojska Polskiego, Stawowa, Zybury, Tetmajera, Jagodowa, Witosa,

Czwartek 29 XII

ul. Sienkiewicza od nr 1 i Sosnowa, Sienkiewicza od końca i Piwna, Willowa

Piątek 30 XII

ul. Dębowa, Zarzecze od nr 1 i Nadole, Zarzecze od końca, Olchowa

Sobota 31 XII

ul. Spółdzielcza bloki, domy wolnostojące i ul. Mała

4. Na stoliku do nabycia świąteczna prasa katolicka.

5. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

6. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś. p. Tadeusz Urbanik. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.