III Niedziela Adwentu 11.12.2022r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek św. Łucji – jest to kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie – pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach;
  • w środę św. Jana od Krzyża.

Dziś po Mszach świętych nasza schola rozprowadza stroiki świąteczne zrobione własnoręcznie. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na potrzeby scholi.

2. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe (program rekolekcji kliknij TUTAJ). W poniedziałek Msze św. z nauką dla wszystkich o godz. 6.30 i 18.00.o godz. 9.00 Msza św. z nauką dla chorych. Spotkanie dla rodziców w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 a dla młodzieży w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

Spowiedź odbędzie się we wtorek 20 XII w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Sosnowej i Witosa a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Zybury, Stawowej i Jagodowej.

4. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratna o godz.6.30 dla dorosłych i o 18.00 dla dzieci i młodzieży– zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5. Przy chrzcielnicy znajdują się poświęcone opłatki, które zanieśmy do naszych domów, aby w wigilię połamać się i złożyć sobie życzenia. Ofiary, które złożymy, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za pomoc materialną dla naszej wspólnoty.

Panie z Parafialnego Caritas po każdej Mszy św. rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena w tym roku wynosi 12 zł.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie w salce na plebanii dla uczniów klas VII w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

7. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Kalendarze na Nowy Rok będą dostarczone do każdej rodziny w czasie wizyty duszpasterskiej.

8. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

9. W tym roku w okresie adwentu nasza parafia włączyła się tak jak przed rokiem w akcję “PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Przy chrzcielnicy znajduje się choinka na której są bombki zawierające podstawowe informacje związane z formą pomocy.  Akcja w naszej parafii trwa do 17 grudnia.

10. W sobotę 17 grudnia na godz. 19.00 zapraszamy liderów poszczególnych wspólnot działających w naszej parafii na spotkanie w salce parafialnej w celu ustalenia szczegółów dotyczących przygotowania Orszaku Trzech Króli.

11. W niedzielę 18 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną w celu omówienia ważnych spraw. Do Rady są zaproszeni wszyscy, którym zależy na dobru duchowemu i materialnemu naszej parafii.

 

Infografika źródło: https://maksymilian.archibial.pl