II Niedziela Adwentu 04.12.2022r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • w środę św. Ambrożego,
  • we czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze święte o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. W tym dniu nie ma rorat.

Każdego roku od godz. 12.00 do 13.00 jest praktykowana w wielu kościołach godzina łaski, która została zapowiedziana przez Maryję w prywatnych objawieniach. Matka Boża obiecuje szczególne łaski tym, którzy tę godzinę spędzą na Adoracji lub jeśli nie mogą na modlitwie w domu. Zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 do wspólnej godzinnej adoracji.

Osoby, które będą się zawierzać w tym dniu Matce Bożej mogą to zrobić po Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 11.00 lub 18.00.

Dziś – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie  – zbiórka do skarbony z napisem – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie w salce na plebani wszystkich chętnych do włączenia się w inicjatywę modlitewną na terenie naszej parafii.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. P. Skargi i Piwnej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Sosnowej i Witosa.

3. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratna o godz.6.30 dla dorosłych i o 18.00 dla dzieci i młodzieży- zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. Przy chrzcielnicy znajdują się poświęcone opłatki, które zanieśmy do naszych domów, aby w wigilię połamać się i złożyć sobie życzenia. Ofiary, które złożymy, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za pomoc materialną dla naszej wspólnoty.

Panie z Parafialnego Caritas po każdej Mszy św. rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena w tym roku wynosi 12 zł.

5. We wtorek przypada I rocznica śmierci Ks. Prałata Mieczysława Wolanina. Z tej racji będzie sprawowana koncelebrowana Msza św. o godz. 18.00 a o 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych na cmentarz, gdzie odbędzie się modlitwa.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

7. Dziękujemy Róży bł. Marii Teresy Ledóchowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Chrystusa Króla.

8. W tym roku w okresie adwentu nasza parafia włączyła się tak jak przed rokiem w akcję “PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Przy chrzcielnicy znajduje się choinka na której są bombki zawierające podstawowe informacje związane z formą pomocy.  Więcej informacji na stronie parafialnej.

6 stycznia wyruszymy z naszej świątyni kolejny raz w Orszaku Trzech Króli. Osoby pragnące pomóc w organizacji tego wydarzenia prosimy, aby zgłaszały się pod nr telefonu 608 383 180.