XXXII Niedziela zwykła 06.11.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • we czwartek św. Leona Papieża,
  • w piątek św. Marcina – jest to kolejna rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

W sposób szczególny będziemy się modlić za naszą Ojczyznę na Mszy św. o godz. 9.00 – główne uroczystości odbędą się w kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 10.30 – Uroczysta Msza św., cały program uroczystości jest na plakatach na mieście i w naszej gablocie. W sobotę wspominamy św. Jozafata .

Za tydzień  zbiórka  do skarbony ofiar jako pomoc dla kościoła prześladowanego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Małej i Spółdzielczej – domy a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Willowej, Spacerowej i Wczasowej.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP. Dziś zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.00.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” są dołączone małe flagi państwowe.

5. Rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w dniach 25-27 listopada.

6. Przez cały miesiąc listopad w każdą niedzielę będziemy odmawiali różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona zmarłych z kartek wypominkowych. Msze święte za zmarłych, których wypisaliśmy w wypominkach będą odprawione w listopadzie w środy  o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 10.30.

7. W dniach od 25 do 30 listopada w naszym kinie będzie projekcja zapowiadanego filmu „Medjugorje”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. W dniu 10 listopada w Przychodni Puls na ul. Szkolnej 7 odbędzie się bezpłatne badanie wad wzroku. Zapraszamy zainteresowanych.

9. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniu 26 listopada w sobotę. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.