XXIX Niedziela zwykła 16.10.2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Ignacego Antiocheńskiego,
  • we wtorek święto św. Łukasza- patrona Służby zdrowia – pamiętamy w modlitwie o wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych,
  • we czwartek św. Jana Kantego, w sobotę święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego i taca przeznaczona będzie na Misje.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 – procesja różańcowo-pokutna ulicami naszego miasta.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 2 z III klatki z ul. Kościuszki 13 a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 3 ze wszystkich klatek i ul. Spółdzielczej z obydwu bloków.

3. Dziś po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek jako pomoc dla chorego na SMA Bartoszka.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie uczniów klas siódmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Od 14 X w polskich kinach można zobaczyć film o fenomenie jakim jest Medjugorje. Warto rodzinnie wybrać się do kina.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać z koszyka koło relikwi. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św. w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały miesiąc listopad po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. Jeśli ktoś chce na konkretny dzień prosimy zaznaczyć to na kartce z wyprzedzeniem jednego tygodnia. Kartki wypominkowe składamy do skarbony przy chrzcielnicy.

8. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów organizuje zbiórkę starej, zniszczonej, niekompletnej srebrnej biżuterii a także monety, banknoty z całego świata aktualne i wycofane z obiegu. Te dary zostaną przeznaczone na budowę studni w Czadzie. Zbiórka potrwa do końca października i zostawiamy te rzeczy w koszyku pod chrzcielnicą. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Od listopada planujemy rozpoczęcie zajęć szachowych dla dzieci i młodzieży w ramach parafialnej szkółki szachowej. Zajęcia odbywałyby się raz w tygodniu w salce na plebani. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na nr tel. 539434615 lub poprzez profil FB naszej parafii.