XXVIII Niedziela zwykła 09.10.2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we czwartek bł. Honorata Koźmińskiego – jest to dzień imienin ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego pamiętajmy w modlitwie,
  • w sobotę św. Teresy od Jezusa.
  • We czwartek13 X zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Zabierzmy ze sobą świece na zakończenie procesji w tym roku.
  • 15 X w sobotę obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy modlić się w czasie nabożeństwa różańcowego w tych intencjach.
  • Dziś zbiórka do skarbony na fundusz stypendialny z okazji Dnia Papieskiego.
  • W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 – procesja różańcowo- pokutna ulicami naszego miasta.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 2 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 2 z III klatki i z ul. Kościuszki 13.

3. W następną niedzielę po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek jako pomoc dla chorego na SMA Bartoszka. Przypominamy, że leczenie będzie kosztować 10 mln zł. Szczegóły na ten temat znajdują się w gablocie.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie uczniów klas szóstych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. W związku ze zbliżającą się rocznicą wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża Rycerze Św. Jana Pawła II organizują konkurs piosenki papieskiej pod hasłem “Śpiewajmy ulubione pieśni i piosenki Św. Jana Pawła II”. W konkursie mogą brać udział soliści, zespoły wokalne (max. do 4 osób) oraz grający na instrumentach i jest on skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy uczestnik prezentuje jedną pieśń lub piosenkę. W konkursie można wziąć udział śpiewając do podkładu muzycznego albo występując z akompaniamentem własnym. Utwory przesyłamy drogą elektroniczną na adres e-mail podany w regulaminie
lub dostarczamy np. na płycie DVD w dobrej jakości nagrania (fonia i wizja). Zgłoszenie wraz z nagraniem należy przesłać do dnia 21 października 2022 r. Komisja konkursowa spośród nadesłanych nagrań wyłoni najlepszych wykonawców, których uroczysty koncert odbędzie się w naszej świątyni w dniu 30 października po wieczornej Mszy Św. Serdecznie zachęcamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody, natomiast każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy upominek. Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie  https://parafiamatkibozej.com.pl/2022/10/03/konkurs-piesni-i-piosenek-papieskich/ oraz na profilu FB parafii. 

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać z koszyka koło relikwi. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św. w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały miesiąc listopad po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. Jeśli ktoś chce na konkretny dzień prosimy zaznaczyć to na kartce z wyprzedzeniem jednego tygodnia. Kartki wypominkowe składamy do skarbony, która będzie koło chrzcielnicy.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Zofia Gazda i Kamil Franecki, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.