XXVII Niedziela zwykła 02.10.2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Franciszka,
  • w środę św. Faustyny,
  • w piątek NMP Różańcowej – w tym dniu odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców dla uczniów klasy trzeciej.
  • Za tydzień zbiórka do skarbony na fundusz stypendialny z okazji Dnia Papieskiego.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy młodzież od klasy 6-8 na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 1 z II i III klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 2 z I i II klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i przez miesiąc październik prosimy do odmawiania poszczególne wspólnoty. Porządek jest umieszczony w gablocie i na stronie parafialnej.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca.
W I czwartek
zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.
W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Duszpasterstwo Niesakramentalnych Związków Małżeńskich Diecezji Sandomierskiej informuje, że wznawia spotkania formacyjne. W dniu 15 października b.r. zapraszamy na godz. 9.30, do Instytutu Teologicznego w Sandomierzu, ul. Mariacka Osoby zainteresowane i chętne do uczestniczenia w naszych spotkaniach serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień, 9 października, będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska, złączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat stworzony.

8. Przypominamy o zbiórce odzieży zimowej nowej i używanej, nadającej się do użytku dla dzieci, kobiet i mężczyzn z Ukrainy, należy zaznaczyć dla kogo poszczególne rzeczy na pudełkach lub workach. Mile widziane również grzejniki olejowe lub farelki. Zbiórka potrwa od 2 X do 9 X. Miejsce zbiórki salka na dole plebanii w godzinach od 15 -18.00. Jest to pomoc, aby nasi bracia przetrwali zimę.

9. W związku ze zbliżającą się rocznicą wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża Rycerze Św. Jana Pawła II organizują konkurs piosenki papieskiej pod hasłem “Śpiewajmy ulubione pieśni i piosenki Św. Jana Pawła II”. W konkursie mogą brać udział soliści, zespoły wokalne (max. do 4 osób) oraz grający na instrumentach. Jest on skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy uczestnik prezentuje jedną pieśń lub piosenkę. W konkursie można wziąć udział śpiewając do podkładu muzycznego albo występując z akompaniamentem własnym. Utwory przesyłamy drogą elektroniczną na adres e-mail: mbkp.nowadeba@gmail.com lub dostarczamy np. na płycie DVD w dobrej jakości nagrania (fonia i wizja). Zgłoszenie wraz z nagraniem należy przesłać do dnia 21 października 2022 r. Komisja konkursowa spośród nadesłanych nagrań wyłoni najlepszych wykonawców, których uroczysty koncert odbędzie się w naszej świątyni w dniu 30 października po wieczornej Mszy Św. Serdecznie zachęcamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież.
Dla
laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody, natomiast każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy upominek. Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy TUTAJ.